Wpis z mikrobloga

Witam. Czy pracuje/pracował ktoś jako ochroniarz (security officer) w uk lub ma jakieś info? Wiem, że trzeba zrobić SIA Training. Mam kilka pytań:
1) Ile kosztuje kurs razem z tym testem końcowym i gdzie polecacie zrobić? (z tego co wiem to w granicach 200-300 funtów jest)
2) Da się zrobić jakiś przyspieszony kurs, żeby był np. w kilka dni po większe ilości godzin?
3) Trudny jest test i na czym on polega?
4) Czy łatwo idzie znaleźć pracę jako ochroniarz w większym mieście? (zastanawiam się między Leeds a Sheffield)
5) Czego wymagają pracodawcy, by cię zatrudnić (oczywiście oprócz aktualnego SIA)? Trudno o pracę, gdy się nie miało wcześniejszego doświadczenia w tej branży?
6) Jakiej realnej stawki można się spodziewać? (wiem, że nie będzie to wiele więcej niż minimalna)
7) Jak oceniasz tę pracę? Pewnie można się zanudzić na śmierć ʕʔ
#uk #security #pracbaza #emigracja #leeds
  • 7
(zastanawiam się między Leeds a Sheffield)

@Wojczak1234: Bardzo dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomiędzy tymi dwoma miastami jest świetne miasto Barnsley, z którego w 20min można dojechać do Sheffield i w 35 do Leeds ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do pracy - mnie by nużyła, cały czas musisz być na baczności, nie bardzo możesz czytać, oglądać etc. Musisz obserwować ludzi, jedyny plus
@sorek: Wiem, że taka praca nie jest niestety zbyt rozwijająca (ma być ona zabezpieczeniem przed tym okresem styczeń-marzec), dlatego właśnie myślę nad większymi miastami, gdzie mógłbym się jakoś edukować, chodzić na jakieś kursy czy coś. A w takim Barnsley to podejrzewam, że nie byłoby za bardzo perspektyw rozwoju.
@Wojczak1234: perspektywy sa, przede wszystkim dalehozesz pracowac ww miastach bo dojazd madz nadla szybszy niz z przedmieści tych miast ( ͡° ͜ʖ ͡°) porownaj na Google maps
@Wojczak1234: pracowałem kiedyś, tylko przez miesiąc, ale w Polsce. To jak nudna jest taka praca może sobie wyobrazić tylko ktoś, kto to przeżył. Nie polecam, a robienie jakiegokolwiek kursu pod to? Tym bardziej, to wyrzucone pieniądze, zwłaszcza, że stawka pewnie oscyluje wokół minimalnej krajowej, którą można bez wkładu finansowego ogarnąć. Już lepiej zaoszczędzić tę kasę na poczet wartościowego kursu, bądź ewentualnej przeprowadzki do większego miasta.
Co umiesz tak w ogóle? Jak