Wpis z mikrobloga

Mam pomysły na strony na których można zarobić kilka milionów. Gdybym potrafił dobrze programować, to bym już je zgarnął. W skrócie pomysły takie:
1)Hosting plików
2)Forum
3)Sklep internetowy
4)Portal randkowy
5)Portal społecznościowy
6)Wyszukiwarka internetowa
7)Giełda kryptowalut
8)Ulepszony wykop z naprawionymi tagami
Ktoś jest w stanie takie rzeczy ogarnąć?
#biznes #programowanie #bitcoin
  • 19
@Melcma: tylko gorzej jak zrobi jakiegoś backdoora by każdy uzyskać prawa administratora lub odczytać kogoś wiadomości. Na facebooku był taki błąd, że można było czytać kogoś wiadomości. Ktoś potrafi ogarnąć by takich rzeczy nie było?
@stosiedem: przykładowo mam pomysł, by dało radę łączyć fora oparte na phpbb. I każdy mógłby mieć "własne forum". Podobnie jak na wykopie jest z czarnymi listami. Przykładowo facebook ma mniej więcej coś podobnego. Tylko, że nie ma opcji przeniesienia postów z jednej grupy do drugiej itd.
@FF0000: jestem ciekaw jaki masz pomysl na wyszukiwarke internetową i hosting plików, bo wydaje mi sie, ze tu juz nie chodzi o pomysl, tylko zajebiste umiejetnosci programistyczne
@Melcma: z hostingiem jest tak, że by funkcjonował - wystarczy oryginalny content. Na chomikuj są treści łamiące prawa autorskie i funkcjonuje. Megaupload został zamknięty.
Ja to mógłbym wszystko narysować, gorzej z zaprogramowaniem. Wyszukiwarka mogłaby się opierać o tagi, które byłyby kojarzone z ich tłumaczeniami i synonimami.
@FF0000: Większość z tych rzeczy napisze nawet mało rozgarnięty programista. Nic twórczego nie wymyśliłeś, jest masa tego typu serwisów w necie, jak i również masa gotowców... Żeby z czymkolwiek startować trzeba mieć duże fundusze i jeszcze większe fundusze na promocje.
@adrix: wiem, że takich stron jest miliony i są gotowce. Tylko, że nie są one idealne. Zauważyłem w tych najpopularniejszych stronach częsty błąd. Twórcy tych serwisów po jakimś czasie go psują chcąc zarabiać reklamach i spoczywają na laurach. Wyjątkiem jest może google.
Gdybym potrafił dobrze programować, to bym już je zgarnął.


@FF0000: No to za kilka milionów dolarów chyba warto się nauczyć programować. To nie jest takie trudne - zaufaj mi, jestem programistą.