Wpis z mikrobloga

Wróciłem dziś do #przewozyregionalne chcąc sprawdzić jak to się jeździ na trasie #krakow - #tarnow, po przesiadce kilka lat temu na autobus lub jazdę samochodem. Jakież było moje pozytywne zaskoczenie!

Godzina 15:42, a tu osób jak na wykładzie z ekonomii na AGH. Do tego czas przejazdu 1h18min, przy 1h40min autobusem w godzinach szczytu. Do tego całkiem fajna ciufa :)
Pobierz dyszka - Wróciłem dziś do #przewozyregionalne chcąc sprawdzić jak to się jeździ na tr...
źródło: comment_I5f9fPI8WkByLnum5OYz6x9j2qUgLXxq.jpg
  • 25
Do tego czas przejazdu 1h18min


@dyszka: Osobiście liczę na 0 h 55-59 min dla pociągu osobowego za rok, tj. po wprowadzeniu 160 km/h od dawnego podg Rudzice i wyczyszczeniu linii ze wszelkich ograniczeń. Wtedy to dopiero będzie oferta porównywalna (w sensie średniej prędkości) z taką, która na drugim końcu magistrali E30 odniosła sukces, tj. pociągi Wrocław-Legnica-Węgliniec. Tam busiarstwo czy autobusiarstwo po prostu nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°
@jacekKobr: Bardzo możliwe, niestety nie miałem możliwości przejechania się kieleckim. Ale planuje zrobić jakąś trase za pare dni aby zaliczyć Flirta, Koleje Mazowieckie i właśnie Świetokrzyskiego.
Osobiście liczę na 0 h 55-59 min dla pociągu osobowego za rok, tj. po wprowadzeniu 160 km/h


@jacekKobr: Panie 55 min. to się jechało przed modernizacją po przy prędkości 160 km/h to ja liczę na tyle ile obiecywano czyli 45 min. inaczej cała modernizacja nie miała sensu skoro miałby bo niej jechać tyle samo ile przed.
Panie 55 min. to się jechało przed modernizacją


@Erimar: Osobowym z > 20 postojami po drodze? Nie sądzę.

obiecywano czyli 45 min.

Na pewno nie dla osobowego. Nigdzie w Polsce nie ma pociągów osobowych z taką prędkością handlową (103 km/h).
bo przez lata jeździłem

Dowód anegdotyczny.

dla osobowego czas ma być 45 minut

@Erimar: Jest to niemożliwe. Powtarzam - na liniach o takich samych parametrach nie uzyskuje się dla poc. os. prędkości handlowej ok. 100 km/h, tylko ok. 80 km/h czyli właśnie ok. 55-58 min.