Wpis z mikrobloga

#gamedev #gry


Siemanko. Od jakiegoś czasu skrobiemy sobie z dwójką znajomych retro fpsa... A raczej takiego modern-retro. Rozgrywka to miszmasz Brutal Dooma, Duke'a i Quake'a (oczywiście klasyczne apteczki zamiast samoodnawialnego zdrowia, mapy - labirynty, sekrety itp.). Od strony graficznej to taki Doom, ale na sterydach: postacie i power upy są dwuwymiarowe jak za starych czasów, ale wszystko i tak doprawione jest tym co oferują nam pixel shadery (normalki, fresnele itp). Całość robiona jeszcze na UDK. Jesteśmy na etapie alfy i staramy się wystrugać jakieś grywalne demko. Ten wpis to pierwsze ujawnienie czegokolwiek na temat naszej gry (oprócz paru znajomych) ;]

Pozdro!

PS. Zaraz wrzucę do komentarza jeszcze dwa screeny
NukeButton - #gamedev #gry 

SPOILER

Siemanko. Od jakiegoś czasu skrobiemy sobie...

źródło: comment_orkr8mfkRAF3AiRSrSfTlbkklMYeYoGL.jpg

Pobierz
  • 28
@kalectwo: @avalid:

Ha! No i Panowie poruszyli temat, nad którym dyskutowaliśmy w zespole. Niektórzy ze znajomych HUD wychwalają, a innym się nie podoba :) Chcemy załatwić to w następujący sposób: wykonamy jeszcze dwie propozycje HUDa i gracze/internauci zagłosują w sondzie jaki im najbardziej odpowiada ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten, który wygra będzie domyślnym w grze.

Dzięki za uwagi!
@PanRatel: > ta głowa na środku jest szkaradna.
Hehe xD Pewnie i tak może stamtąd zniknąć (możliwa zmiana HUDa), a i sam wygląd bohatera prawdopodobnie ulegnie zmianie. Mi tam się ta jego głowa podoba ((oo)) Dzięki za uwagę!

BTW. Zamierzacie to spieniężyć?

No dobrze by było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NukeButton: Eno teraz to mi się podoba! Jak dacie piksele wielkości pomarańczy, normalne armory, apteczki i powerupy to was pokocham. Możesz w wolnej chwili wbić na moje SC, może jakiś numer wam się spodoba, z chęcią oddam. Ten najstarszy Throwback klimatem nawiązuje do lat 80.