Wpis z mikrobloga

A Wy co? Nadal problemy ze zbudowaniem masy na kurczaku i ryżu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkolenie "Budowanie masy mięśniowej na diecie roślinnej"

Całość wydarzenia podzielona będzie na trzy bloki tematyczne.


Pierwszy - poświęcony współczesnej wiedzy naukowej na temat diety roślinnej, mitom i zagrożeniom związanym z weganizmem.

Kolejna część dotyczy suplementacji, zarówno pod kątem diety roślinnej (między innymi witamina B12) jak treningu siłowego (np. kreatyna, roślinne odżywki białkowe).

Ostatnia część poświęcona jest metodom obliczania swojego zapotrzebowania na makroskładniki i kalorie. Przedstawione zostaną zasady układania diety roślinnej, przykładowe jadłospisy nakierowane na wzrost masy mięśniowej i informacje praktyczne dla osób zainteresowanych treningiem siłowym.


#mikrokoksy #silownia #heheszki
  • 60
  • Odpowiedz
@MariuszEm:
Może dla tych, co czytają napisać, że blaszka miażdżycowa pochodzi wyłącznie ze spożytego cukru (węglowodanów).
Co już dosyć dawno udowodniono oznaczając węgiel w octanie (znakując go w glukozie), stąd wiemy, że cholesterol, który gromadzi się w śródbłonku tętnic, jest wyłącznie endogenny.

Wybitny dietetyk Tomasz Kwaśniewski:
"U wegetarian poziom cholesterolu egzogenego we frakcji lipidowej osocza wynosi ZERO wyrażony w dowolnej jednostce (zwyczajowo np: mg/dl?), co nie chroni przed ciężką miażdżycą na
  • Odpowiedz
@DamianParol: @MariuszEm: @Gavroche: @rudy_bigos:

Słowo ode mnie, z szacunkiem do wszystkich, bo czerpię od Was co dobrego tylko się da.

Ktoś kto jest bardzo wyspecjalizowanym dietetykiem rzadko będzie bardzo wyspecjalizowanym biologiem czy biochemikiem. Jak mawiał Qui-Gon Jinn - "Zawsze jest większa ryba" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nauka wchodzi głęboko w odkrywanie mechanizmów działania ludzkiego ciała, sprzeczamy się przerzucając linkami do pubmeda i zapominając, że
  • Odpowiedz
@berti:
Otyłość i brak ruchu jest tylko dodatkiem i konsekwencją złego odżywiania, osoba dobrze odżywiona ma naturalną skłonność do ruchu i jest szczupła.
Pamiętaj, że na nasz genom olbrzymi wpływ ma środowisko, a pożywienie jest jedynym jego elementem, którym można tak mocno manipulować.

Ja szanuję każdego rozmówcę, oczywiście do pewnego momentu.
Nie imponują mi, ani tytuły, ani osiągnięcia zawodowe, bo często zależą one od inteligencji i sprytu, a te, z kolei,
  • Odpowiedz
I potem wychodzi jak wychodzi, bo chyba przyznasz, że jest nieco zabawne, że dwa głupole z Wykopu wykazały, że utytułowany dietetyk, nie zna podstaw tak powszechnej przypadłości dietozależnej, jaką jest miażdżyca?( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak, no proszę. Jest nawet lepiej bo wykazaliście, że Nature też się w tej kwestii myli: http://www.nature.com/nature/journal/v473/n7347/full/nature10146.html

Epatowanie w stylu: "Zważaj synku, bo ja jestem magistrem i robię doktorat"


Nie wkładaj mi w usta
  • Odpowiedz
@DamianParol:

Nie wkładaj mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem

A fe, niczego Ci w usta nie wkładam.( ͡° ͜ʖ ͡°)

mam mgr z dietetyki i robię doktorat z diet roślinnych w sporcie - uwierz, że jestem na bieżąco w tym temacie


Jeszcze niżej upadłeś?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przede wszystkim przeczytaj cały tekst, kolego i nad nim pomyśl, bo czytanie abstraktów jest dla
  • Odpowiedz
Proponuję wszystkim poczytać Michalaka, choć też nie wszystko jest wg moich "poglądów".
Przede wszystkim należy wiedzieć, co to przyczyna, a co to korelacja:

Jeśli na dworze jest mróz, to statystyk zauważy bardzo silną korelację statystyczną (czyli współwystępowanie) pomiędzy grubością lodu na jeziorze a grubością odzieży na ludziach sobie nad tym jeziorem spacerujących. Jednak jeśli ludzie się rozbiorą z odzieży, to lód się nie roztopi, Dlaczego? Ponieważ nie ma między tymi zjawiskami związku
  • Odpowiedz
Tak, no proszę. Jest nawet lepiej bo wykazaliście, że Nature też się w tej kwestii myli: http://www.nature.com/nature/journal/v473/n7347/full/nature10146.html


@DamianParol: Zobacz co mowi zycie in vivo i badania nad genami,czesc specjalnie dla ciebie pokolorowana.... :)Facet moze miec nobla, prof zwyczajnego ,a jak bedzie opowiadal glupoty ,to wstane i zakomunikuje mu,ze sie myli :) hehe

Powinienem w promocji podkolorowac kilka dodatkowych enzymow,genow na czerwono,ale Ty jako dr bez problemu wylapiesz,kt z nich odpowiadaja za
M.....m - > Tak, no proszę. Jest nawet lepiej bo wykazaliście, że Nature też się w te...

źródło: comment_p7FFdCGbB6xXaMloqT4bcq30z4a0MwMO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dodam tylko ze
K to dieta ketogeniczna
HF to dieta wysokoweglowodanowa z 40% Tzwana przez "naukowcow,dietetykow" wysokotluszczowa :)
CR restrykcje laloryczne
C wysokoweglowodanowka ;)
  • Odpowiedz
Żeby twierdzić, że nasycone kwasy tłuszczowe nie odgrywają roli w procesie powstawania miażdżycy (...)


@MariuszEm:
Po tym zdaniu w zasadzie można było sobie darować.
Ale pomyślałem, że traktuje nas jak swoich klientów czy Mirków z wykopu, że to taki skrót myślowy, popularna figura dietetyczna.
Teraz nie jestem taki pewien.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślisz, że wie, że to o cholesterol mu chodziło?
I, że przeciętny tłuszcz zwierzęcy ma
  • Odpowiedz
Po tym zdaniu w zasadzie można było sobie darować.


@Gavroche:
Grupa wegan patrz Damian Parol oraz grupa Paleo Jakub Mauricz nie dopuszczaja do swojej swiadomosci,ze moga rownolegle istniec dwa zdrowe modele zywnosciowe wysokoweglowodanowy miesny i roslinny oraz wysokotluszczowy roslinny i miesny,poniewaz nie czerpia z wiedzy zebranej i usystematyzowanej przez lek. med. Jana Kwaśniewskiego. :) Dlatego badania wydaja im sie sprzecze,a ta sprzecznosc wynika jedynie z niewystarczajacej wiedzy z Integracji metabolizmu: regulacja
  • Odpowiedz