Wpis z mikrobloga

A Wy co? Nadal problemy ze zbudowaniem masy na kurczaku i ryżu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkolenie "Budowanie masy mięśniowej na diecie roślinnej"

Całość wydarzenia podzielona będzie na trzy bloki tematyczne.


Pierwszy - poświęcony współczesnej wiedzy naukowej na temat diety roślinnej, mitom i zagrożeniom związanym z weganizmem.

Kolejna część dotyczy suplementacji, zarówno pod kątem diety roślinnej (między innymi witamina B12) jak treningu siłowego (np. kreatyna, roślinne odżywki białkowe).

Ostatnia część poświęcona jest metodom obliczania swojego zapotrzebowania na makroskładniki i kalorie. Przedstawione zostaną zasady układania diety roślinnej, przykładowe jadłospisy nakierowane na wzrost masy mięśniowej i informacje praktyczne dla osób zainteresowanych treningiem siłowym.


#mikrokoksy #silownia #heheszki
  • 60
  • Odpowiedz
@Gavroche: Nie, po prostu człowiek nie może być specjalistą we wszystkich dziedzinach, dlatego każdy musi opierać się na opiniach i zdaniach innych. Jeżeli uważasz, że "samodzielne myślenie" i "logika" zastąpi Ci duże doświadczenie i szeroką wiedzę specjalisty, to po prostu, łagodnie to ujmując, mylisz się.

Teraz w przypadku takiej osoby jak ja, czyli osoby nie będącej specjalistą w danej dziedzinie i nie za bardzo mającą czas na wnikliwe studiowanie tematu (bo
  • Odpowiedz
@Gavroche: jak widać Ty też się nie znasz, a dyskutujesz. Widzę, że umiejętność dyskusji w Tobie silna, dlatego rzeczywiście pozwolę sobie skończyć rozmowę. Miłego dnia.
  • Odpowiedz
Kłócisz się z człowiekiem, który jest w środowisku bardzo dobrze znany ze swojej naukowej rzetelności, szerokiej wiedzy, który prowadzi świetnie oceniane szkolenia i jest autorem książek w tym temacie


@dontonek: Facet twierdzi,że tłuszcz nasycony zabija,masło to syf etc. Normalnie fanatyk z sekty jakiejś. :D
  • Odpowiedz
@MariuszEm: Pokażesz mi publikację, w której tak twierdzi? Czy np. bardziej twierdzi, na podstawie badań, że spożywanie tłuszczów nasyconych zwiększa ryzyko danych chorób? Jak do tej pory wszystkie publikacje Damiana, które czytałem, były raczej dość mocno wyważone, nie było tam sensacyjnych "tłuszcze nasycone zabijają!", a raczej wskazanie badań, które o tym mówią i lekkie wnioski z badania - ale może coś przegapiłem, więc wdzięczny będę za wskazanie źródła wypowiedzi.
  • Odpowiedz
@MariuszEm:
Niestety dietetyka jest silnie związana ze współczesną medycyną.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DamianParol:
Damian, jesteś inteligentny, przypuszczam, że przynajmniej w duchu kiwniesz głową na moje dictum:
1. wykształcenie to nic innego, jak programowanie umysłu, pokazuje się jedną stronę rzeczywistości, wpaja ją, a wykształcony w ten sposób człowiek, przyjmuje to jako aksjomat.
2. badania przeprowadza się na podobnej zasadzie manipulacji prawdą, to, co pasuje się podkreśla, to,
  • Odpowiedz
@Gavroche: Jest tak jak piszesz,trzeba myśleć samodzielnie... :D Czytamy podobne książki (wiedza),ale wyciągamy różne wnioski,ponieważ mało kto rozumie co czyta :D

Ostatnio pewien Pan próbował mi udowodnić,że od tłuszczu można przytyć. Wiadomo,że bez pirogronianu i insuliny nie jest to możliwe. :D
Podsunął mi pod nos szlak karboksylazy pirogronianowej,gdzie B zamieniane jest w glukozę. I w ten sposób można podobno przytyć od BiT. Odpisałem mu,że teorię ma obrytą na blache,ale co z
  • Odpowiedz
@MariuszEm:
Ty jesteś najlepszym przykładem, że "nie matura, a chęć szczera..."( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podziwiam Twoja cierpliwość i iście jezusowy zapał do nawracania na szlachetną ścieżkę autonomicznego rozumowania.
  • Odpowiedz
@Gavroche: @MariuszEm: @rudy_bigos:
Żeby twierdzić, że nasycone kwasy tłuszczowe nie odgrywają roli w procesie powstawania miażdżycy to trzeba się pokłócić z całym światem dietetyki i każdą organizacją, która zajmuje się żywieniem.
Jedna z publikacji, która klarownie przedstawia te związek jest tutaj: http://content.onlinejacc.org/article.aspx?articleID=2445322
Warto przeczytać, bo wynika z niej, że np zamienienie masła na biały chleb nic dobrego nie przynosi, ale już na oliwę z oliwek zmniejsza ryzyko chorób serca.
  • Odpowiedz
@DamianParol:

2. nie, badania służą poznaniu prawdy, a nie manipulowaniu nią


Nie będę sprzeczał się z tym co piszecie o żywieniu, bo się na tym nie znam, ale "kaman"

Badania mają pokazać prawdę?
Nasz profesorek zawsze powtaża, że jeśli masz dobrego statystyka, to udowodnisz wszystko.
Prosty przykład manipulowania prawdą:
opis odnośnika
  • Odpowiedz
Żeby twierdzić, że nasycone kwasy tłuszczowe nie odgrywają roli w procesie powstawania miażdżycy to trzeba się pokłócić z całym światem dietetyki


@DamianParol: Cały świat dietetyki powinien wrócić jak najszybciej do książek,ponieważ ma problem z tym co czyta Trzeba być strasznym nieukiem,aby twierdzić ,że jednostka dwuwęglowa (aktywny octan) odpowiada za choroby serca i otyłość :D
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0024320514009515

http://naforum.zapodaj.net/161f071947ba.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/df7450ffc11c.jpg.html

Aaaa zapomniałem pokolorować,aby ślepy dostrzegł zależność :D
http://naforum.zapodaj.net/035dcb882553.jpg.html
  • Odpowiedz