Wpis z mikrobloga

2015 najcieplejszym rokiem w notowanej historii

Drogie mirki, mało brakuje a czas się powoli kończy...

Co za rok - El Nino i ocieplenie dały nam imponujący rekord - 0,16°C cieplej niż w rekordowy (do tej pory) 2014. Aż 10 z 12 miesięcy biło rekordy temperatury. Rok był najcieplejszy na lądzie i oceanach na obu półkulach. Jeżeli ktoś twierdzi jeszcze, że ocieplenia nie ma - trudno to obronić.

#nauka #swiat #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #klimat #takimamyklimat #mikroreklama
W bonusie 10 (no dobra, 11) najcieplejszych lat w historii. Widzicie trend? ;)
Sierkovitz - 2015 najcieplejszym rokiem w notowanej historii

Drogie mirki, mało br...

źródło: comment_MNxlwhkNjqUO3ZzEBEIx6V7mJArzebVe.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@raFFcio: To oznacza, że klimat gwałtownie się ociepla. Co dla nas oznacza kolosalne koszty - i spowolnienie wzrostu gospodarczego związane z tym. Ale dobre wiadomości dla firm budowlanych i remontowych.
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: (ʘʘ) Bardzo urocze rozwiązanie! Ale ten świat jest prosty( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio mam takie zdanie, że pomijając jakieś przekonania o mocnej przynależności do danej społeczności wchodzi w grę jeszcze brak zrozumienia tego czym jest nasza planeta. Że nikt jej nie podtrzymuje sztucznie przy życiu, nie ingeruje "żeby było dobrze". Że problemy nie są dalekie. Nie są nierealne.

Wiele osób szuka prostych
  • Odpowiedz
@raFFcio: Żebyśmy nie mieli możliwości przestawiania się na inne rodzaje energii...a mamy! Tylko trzeba rozumieć po co. Jak nie wiesz po co a chcesz być tylko "eco" to też nie za bardzo. Chociaż lepiej niż odwrotnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też jestem wolnościowcem ale nie ma to żadnego znaczenia w sytuacji kiedy emisja CO2 daje takie rezultaty. Jak się nie ma pojęcia o skali to łatwo dojść do
  • Odpowiedz
@iamsearchingforthetruth: @Sierkovitz:
Zgodzę się, że lepiej nie truć lub truć mniej niż nic nie robić. Ale oszołomem też nie można być.
Zeszłoroczne ocieplenie ponoć spowodowane jest w dużej mierze El Ninio. A mamy wpływ na jego pojawianie się? Możemy go zmienić? Zatrzymać?
A jeżeli tak policzyliście te emisje to policzcie sobie też jaką powierzchnię zajmują źródła alternatywne. Jaka jest zawarta w nich gęstość mocy. Jaka jest ich sprawność. Jaką mają
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: Nie rozpieprzać. Nie zachowuj się jak oszołom. Ze skrajności w skrajność. Napisałem, że dobrze żeby nasze sposoby produkowania były efektywniejsze i czystsze. Pytanie nie wiem skąd wziąłeś.
A prąd będzie nie trochę tylko dużo droższy. Poza tym, te jak to nazywasz alternatywne źródła, też mają wady. Każdy rodzaj swoje. I zachowujesz się tak, jakby były remedium na wszystko - a tak nie jest.
  • Odpowiedz
@raFFcio: Żebyśmy zatrzymali ocieplenie na rozsądnym (nadal szkodliwym) poziomie 2°C możemy spalać kopaliny góra 20 lat w tym tempie co teraz. Nawet jak przejdziesz na czystsze źródła nie zmieni to zbyt wiele...
  • Odpowiedz