Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że jest zbawiony tylko i wyłącznie dzięki wierze w Jezusa ? Na zbawienie nie można sobie zapracować i zasłużyć, nie można się przypodobać Bogu. Boga też nie trzeba za nic przepraszać, ani z niczego się spowiadać, bo w momencie w którym oddaliśmy swoje życie Jezusowi wszystkie grzechy zostały na wybaczone i zostaliśmy usprawiedliwieni z wszystkiego. Nie musisz walczyć o zbawienie, musisz jedynie zaufać Jezusowi i ten jeden raz przeprosić go za grzechy, a nie robić to na okrągło. Jeśli już to zrobiłeś, to gratuluję - jesteś zbawiony.

Na prawdę z przyjemnością to wytłumaczę, jeśli ktoś będzie chciał i odpowiem na każde pytanie. Oczywiście nie będę rzucał słów na wiatr i bez problemu poprę swoją odpowiedź wersetami z Biblii.

#wiara #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo #jezus
  • 24
@Vokun: wszystko można ale nie wszystko warto. Jezus umarł za nasze grzechy i jeśli w to uwierzę i przymę go do serca to moje czyny będą tego konsekwencją a nie odwrotnie. Więc tak rozumując wiara i przyjęcie ofiary wystarczą do tego by mieć pewność życia wiecznego
@bachuxd @Belmondo50 Tylko skąd pewność,że taka osoba już zawsze będzie postępować słusznie?Szatan z demonami pewnie też miał Boga w sercu,lecz z czasem,być może nawet po miliardach lat przemyśleń,zapragnął władzy oraz innych rzeczy,które mu się nie należały i dopuścił się niewyobrażalnego zła.Więc skoro oni odstąpili od Stwórcy,to człowiek,który żyjąc w tym świecie i będąc poddany negatywnemu wpływowi środowiska tego nie zrobi?Większość może i nie,ale czy każdy,kto uwierzy w Jezusa i przyjmie go do
@Vokun: No nie wiem w sumie :) Ja sam osobiście nie wyobrażam sobie, żebym po tym w co uwierzyłem, co przeżyłem i co widziałem mógłbym kiedykolwiek odwrócić się od Boga. Człowiek może i upadnie na jakiś czas, ale zawsze prędzej czy później chyba wróci tak jak syn marnotrawny.
Jak ogólnie szukasz więcej informacji i chcesz się przekonać do tego o czym Ci pisałem, to polecam te kanały: https://www.youtube.com/user/elohim7el/videos https://www.youtube.com/channel/UCq2uJpfwgt0kWrE8r4iCTMA/videos
Te filmy
@Vokun: nie jesteśmy idealni i będziemy upadać ale jeśli raz przyjmiemy Boga on nas nie opuści - tak zapewnia nas biblia. Wierzę, że konsekwencją przyjęcia Boga jest lepsze życie a nie odwrotnie :). Nie przez uczynki tylko przez wiarę otrzymujemy zbawienie - tak się doczytuję w biblii.