Wpis z mikrobloga

Chciałbym z tego miejsca potępić kretynów, którzy wyśmiewali mireczka wyrażającego myśli samobójcze, doradzali mu metodę samobójstwa i ogólnie przyklaskiwali tej decyzji. Bezmyślnych idiotów było 3-4, nie pamiętam dokładnie. Gość usunął wpis w momencie gdy mu odpisywałem chcąc pomóc, później pożegnał się w kolejnym. Teraz powiem tak, jeśli typ już nie napisze na #mirko, lub nie odpisze mi na pw, jego krew jest również na waszych rękach. Możecie mówić, że to jego decyzja, a to co robiliście to tylko słowa i żarty. Faktem jednak pozostanie, że w momencie gdy krzyczał o pomoc, już nawet nie do znajomych, a do społeczności, której był częścią, wy w imieniu tej społeczności mu nie tylko tej pomocy nie udzieliliście, a wręcz zrobiliście coś przeciwnego. Polecam przemyśleć swoje zachowanie i zastanowić się nad życiem. Jeśli nie zrobicie tego teraz, to kto wie, może robiąc to w przyszłości też dojdziecie do wniosku, że trzeba je skończyć. I życzę wam, byście otrzymali wtedy pomoc, której w tym konkretnym wypadku brakło.


#samobojstwo #depresja #idiocisawsrodnas #znieczulica #znieczulicaspoleczna
  • 224
@Im_CIA: 'atencyjny samobójca' - chłopie, też się zastanów. Jeśli komuś w ogóle przychodzi do głowy wyrażać taką myśl, jest to już oznaka, że coś może być nie w porządku. Takiej osobie trzeba pomóc. Może to być #!$%@? dla atencji, ale może też nie być. I skąd to masz wiedzieć? Jeśli na 100 przypadków, 99 będzie atencyjnych, a ten jeden prawdziwy, warto pochylić się nad każdym. Również takie reakcje powodują, że osoba
@desygnat: wciąż mam nadzieję, że gościu żyje, w takim wypadku nie chcę mu przyklejać łatki niedoszłego samobójcy i powodować niezdrowej sensacji wokół konta. Istotny jest sam fakt wystąpienia tego zjawiska.

@petu12: Jesteś kolejnym, który myśli, że takie rzeczy są śmieszne, to smutne. Taka osoba nie jest w stanie dać nawet sobie najważniejszej rzeczy - kolejnego dnia życia, a Ty tu wyrażasz chęć wykorzystania tej sytuacji by zdobyć coś dla siebie
@JahMuffin: No tak, bo wykop jest miejscem dla samobójców. Normalnie nie chodzi tu o epickie memu, rozdajo i inne gówno, tylko o pomoc dla ludzi z poważnymi problemami psychicznymi. Widać, wiele się muszę jako #!$%@? zielonka nauczyć.
@Nikczemny: jw. Plus, szanowny panie ja też chce się zabić. Proszę pochyl się nade mną. I pamiętaj o mądrej zasadzie

Jeśli na 100 przypadków, 99 będzie atencyjnych, a ten jeden prawdziwy, warto pochylić
@6REY1MISTERIO9: Już #!$%@?, tylko pozwól mi zauważyć, że w twoim porzuszającym wywodzie nie dałeś ani jednego powodu, dla którego wykop miałby być miejscem przyjaznym dla samobójców. karakan też jest anonimowy i jakoś chyba nie sądzisz, że samobócy powinni tam szukac pomocy? Generalnie wtf, wykop, karachan i inne podobne to miejsca nieprzyjazne samobójcom. I nawet napisałeś dlaczego. Są tutaj śmiecie jak ja, co korzystając z anonimowości napiszą "zabij się lel".
Więc samobójcy