Wpis z mikrobloga

@arisuss: próbowałaś jakichś innych olejków czy to Twój pierwszy? ja zaczynałam olejowanie od Amli, ale nie wspominam za dobrze. zapach mi nie podszedł i miałam częste problemy ze zmyciem oleju, a jakiegoś specjalnego efektu wow na moich włosach też nie zauważyłam

@aviatorka6: Amla nie nadaje się do włosów elektryzujących się ze względu na parafinę w składzie. spróbuj olejowania na mokro jakimiś naturalnymi olejami (nawet zwykłą, kuchenną oliwą z oliwek), albo
@keskese: Ja do tej pory olejowałam:
a) na sucho- przed myciem włosów- (olejem jojoba, rycynowym, kokosowym), a po kilku godzinach myłam włosy i nakładałam na 2 minuty odżywkę Dove nutritive solutions
b) na sucho- po myciu włosów- nakładałam kilka kropel oleju arganowego, ale nic a nic nie wygładzał w dłuższej perspektywie, działał podobnie jak woda, tylko chwilę po nałożeniu miałam wygładzone włosy, rycynowym- trochę wygładzał, jak dało się większą ilość, ale
@aviatorka6: jeśli masz problem z elektryzowaniem się włosów to przede wszystkim musisz zadbać o ich nawilżenie. stąd lepsze efekty da regularne olejowanie na mokro, niż na sucho, tylko odstaw tą odżywkę Dove i wydłuż czas olejowania ;) są dwie opcje olejowania na mokro: albo w postaci tzw. rosołku :D czyli wlewasz litr ciepłej wody i łyżkę stołową oleju do miski, a potem mieszasz i w czymś takim moczysz włosy, odciskasz włosy
@keskese: O, glicerynę roślinną posiadam, więc skorzystam z tej drugiej opcji (ten rosołek wydaje mi się mniej sensowny, bo olej nie łączy się z wodą bez emulgatora). Spróbuję na pewno odżywki garnier i maski kakaowej ziaji. Dzięki.
@keskese: stosuje na koncowki olej marula , natomiast wczesniej przy długich kręconych włosach stosowalam olejek arganowy, mysle ze efekty zależą od stopnia zniszczenia włosów i rodzaju, przy moich zniszczonych sprawdza sie idealnie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aviatorka6: na elektryzujące się włosy dobry jest grzebień drewniany, który ma działanie antystatyczne. Poza tym maski wygładzające. Ze swojej strony mogę polecić maskę toskańską, stapiz sleek line czy naturvital. No i oleje, ale to już wyżej było napisane. ;)
@arisuss: Fuu, nie lubie olejkow, ktore sa prawie sama parafina. Raz wieki temu kupilam nafte kosmetyczna i nigdy wiecej nie dotkne czegos podobnego.

Z indyjskich jak dla mnie tylko khadi przeciw wypadaniu i sesa.

Ja teraz czekam na paczke z iherb juz dwa tygodnie, ale jeszcze z 2 moge poczekac, nie bede placic tyle samo za dostawe co za kosmetyki zeby miec ja szybciej ;)
Kiedys by mnie rozkrecilo, ale z