Wpis z mikrobloga

Miraski, zacząłem pracę nad klientem Wykopu na Androida. W założeniu ma to być aplikacja z kompletną funkcjonalnością serwisu przeglądarkowego - należy jednak mieć na uwadze dwie sprawy: po pierwsze pracuję nad apką w wolnym czasie, po drugie jest to dla mnie forma nauki programowania, sami więc rozumiecie, że nic nie mogę obiecać.

Jeśli jesteście cierpliwi i ciekawi co z tego ostatecznie wyniknie, zapraszam do obserwowania tagu #wypokforwykop
Wkrótce opublikuję wersję beta (5.0+) i więcej informacji o planach rozwoju.

Do wstępnej dyskusji zapraszam w komentarzach.

#android #androiddev #programowanie
  • 17
@Artrix: na dzisiaj. Biorąc pod uwagę że @komorovg robi apkę po godzinach i że dopiero uczy się programować i zakładając że wystarczy mu motywacji to oceniam że apka trafi do play za jakieś pół roku. Do tego czasu Lollipop może przejąć większość rynku.

Inną sprawą jest że dodanie wsparcie dla 4.4 to niewielki wysiłek i ja bym tak zrobił żeby mieć więcej rynku :)
@Artrix: @Artrix: Opłacalność finansowa, bo pewnie o takiej mówisz, nie jest priorytetem - jak pisałem to bardziej ćwiczenie i hobby, jeśli przy okazji coś z tego będzie to ok, jeśli nie... życie :)
@Mithrindil: testowa pierwsza wersja mam nadzieję, że pojawi się max w przyszłym tyg. a jak sie to potoczy, zobaczymy.
@komorovg: jak dla mnie to złe podejście - lepiej przemyśleć to na początku żeby złą architekturą potem sobie nie utrudnić roboty...

Aktywne odpytywanie serwera to łatwa opcja ale trochę kuleje wtedy UX. Dodałbym tę opcję jako minimum. Osobiście o tym myśłałem i można by było trochę pohakować w tej kwestii - to jest poprosić usera o równoległe zainstalowanie apki oficjalnej (która działa na Pushach, których api nie udostępnia). Apkę zarejestrować jako
@Mithrindil: No można tak jak piszesz, ale to bardzo brudne "rozwiązanie", zwłaszcza przez konieczność instalacji oficjalnego klienta. Nie dali takiej opcji w API to nie będę na siłę hakował