Wpis z mikrobloga

Polska dzięki modernizacjom torów i zakupowi Pendolino znalazła się w pierwszej dwudziestce państw z najlepszymi kolejami dużych prędkości na świecie. Na 16 miejscu, z perspektywą dalszego bardzo szybkiego awansu.

Powód do dumy? Nie xD

Pisowskie zakłamane ścierwomedia od 3 lat bezczelnie kłamią i manipulują w sprawie zakupu tych pociągów. Agitacja się nie zakończyła, oto przykład jak lemingom przekazać sukces jako porażkę:
Pendolino najwolniejsze w świecie

Przypadkiem na to trafiłem, o kolei nie mam czasu już pisać niestety, ale zdołałem zauważyć, że pisowska retoryka w sprawie Pendolino płynnie także przeniosła się do TVP: http://www.tvp.info/24212715/zepsute-pendolino-na-trasie-gdyniakrakow-przymusowa-przesiadka-w-warszawie

#pendolino #kolej #pociagi #pkp #neuropa #4konserwy #polityka
  • 78
Wynik naszego kraju w tym zestawieniu byłby lepszy, gdyby PKP PLK zrealizowała przynajmniej swoje deklaracje, że w 2015 r. 53 proc. trasy Kraków–Katowice–Gdynia dostosuje do przejazdów z prędkością 200 km/h. Na razie jest to tylko 10 proc. trasy na CMK, kupiony zaś za ogromne pieniądze nowoczesny tabor jeździ po Polsce z prędkościami takimi jak przed laty zwykłe składy wagonowe

10% CMK? A to skąd się wzięło?
Urojenia to nie rzeczywista perspektywa. Powtarzają to odkąd pamiętam (juz kilkadziesiąt lat), a jest jak zawsze:


@Cheater: Ignorancja to jednak gorsza zaraza niż urojenia. Nie masz pojęcia o czym piszesz, ale stawiasz kategoryczne oceny.

prawda jest straszna. Polska kolej to dno, a decyzje podejmowane odnośnie PKP (np.zakup Pendolino)... (...) za które niektórzy ludzie powinni trafić do więzienia.

No tu w zasadzie nie ma o czym dyskutować. Niczym niepoparta frustracja.