Wpis z mikrobloga

co jest mirki z tą schizofrenią?
dostałam bardzo maleńką dawkę leku na tę chorobę (na szczęście nie z powodu schizofrenii, a lunatykowania) i po połowie godziny czuję się bardzo dziwnie i zaraz chyba padnę i zasnę. w ciągu pisania tego wpisu skasowałam więcej znaków, niż napisałam, takie robię błędy i literówki, o których nawet bym nie pomyślała normalnie. oczy mi się zamykają, niemiłosiernie kręci mi się w głowie, coraz mniej słszę, a obraz przed oczami mieni mi się okropnie.
do tego bardzo przestraszam się na każdy nagły nawet najmniejszy hałas, jakbym się budziła z półsnu.

ja się pytam, czy oni tym lekiem chcą wywołać u mnie schizofrenię, czy jak? :D

a tak na serio chciałam zapytać, o ile ktoś wie coś o tym: czy schizofrenia to jakaś nadpobudliwość mózgu (nie wiem jak to określić inaczej)? skoro taka mała dawka mnie usypia, a jest na schizofrenię, a nie nasenna, to lek jedynie uspokaja chorego?

#schizofrenia #medycyna #leki #psychologia #psychiatria
Theia - co jest mirki z tą schizofrenią?
dostałam bardzo maleńką dawkę leku na tę ch...

źródło: comment_ElNgI0L2csBpYebZNDrpOvJGqx3FgSlC.jpg

Pobierz
  • 17
@Theia: jaki lek?
Koleżka miał kwetiapine na schizofrenię, brał to codziennie i normalnie po tym fukcjonował (nie pamiętam dawki niestety). Chętnie korzystaliśmy z jego tabletek po zbyt grubych zabawach z amfetaminą, mefedronem, albo psychodelikami - kiedy chcieliśmy lub musieliśmy się wyspać, a na sen nie było szans, rozbijaliśmy jedną jego tabletkę na 6-8 kawałków, taki jeden kawałeczek się gryzło i po 20 minutach nadchodził ciężki, głęboki, wielogodzinny sen.
@wytrzzeszcz: dzięki ;)
@rak_kontent: @MewaSmieszka: chyba nie jestem tak chora, żeby brać psychotropy, a te od zawsze mi się źle kojarzą. lunatykowanie to takie gówno, na które ciężko coś przepisać, ale wydaje mi się, że ten lek jest za ciężki. brałam go przez jakieś trzy albo cztery tygodnie - działanie się nie zmieniało, a lunatykowanie nie ustąpiło, więc chyba nie tędy droga.
@hesuss: @Lookbehindya: Pinexet 25 mg
@Theia: na przyszłość, kiedy dostaniesz jakiś lek który ma poprawiać sen, kładź się spać od razu po zażyciu i nie fisiuj z komputerem, gaś światło i lulu :) akurat kwetiapina będzie Cię tak mulić, że w końcu ulegniesz i zaśniesz, ale gdybyś dostała np zolpidem i zamiast położyć się spać pozostała byś na chodzie, mogłyby zacząć się dziać bardzo dziwne rzeczy :)
spokojnej nocy:)
@Theia: Neuroleptyki tak działają. Po tygodniu zwykle objawy uboczne znacznie się zmniejszają.

: czy schizofrenia to jakaś nadpobudliwość mózgu (nie wiem jak to określić inaczej)?

Nadpobudliwość mózgu to raczej padaczka - mózg nie wytłumia impulsów tak jak powinien i zaczynają się one

To czym właściwie jest i czym jest spowodowana schizofrenia pozostaje niewiadomą. Najpopularniejszą hipotezą jest ta wspomniana przez @jan-sulim, czyli nadwrażliwość receptorów dopaminy, ale w sumie twardych dowodów brak.