Wpis z mikrobloga

@Im_from_alaska: pulsuje z iPhona. Podobnie widać takie zjawisko na przykładzie BMW, które w Polsce jest traktowane jako ultra drogi samochod i przez niektórych kupowane na pokaz, gdy juz totalnie straci na wartości.
@armatoramator: Dlatego, że przez marketing oraz zawyżone ceny Apple ma otoczkę pseudo-prestiżu mimo, że tak naprawdę wcale nie jest konkurencyjny dla urządzeń innych firm. Wierzę, że może być szybszy od Androida, ale to za mało, by przepłacać za logo z jabłkiem.
@BlueFeather: nie, nie. Nie ma otoczki prestiżu. JEST prestiżowe. Ludzie zamożniejsi kupują produkt który ich wyróżnia i jest prostszy w obsłudze. Kiedy przyszedłem ponad rok temu do działu w którym pracuje, nikt nie miał iphona. Dziś juz 1/4 ma. Dlaczego? Bo dotknęli, pomacali, poużywali mój.

Czy powiesz ze Rolex ma otoczkę prestiżu? Przecież Casio tez robi zegarki które mierzą czas tak samo dobrze i twoim zdaniem mogą być nawet ładniejsze.
@stg44: mowisz ze super oferta bo daja ip a abo w przeliczeniu 220zl. U nas daja nawet w tanszych. Tu sie nie robija o to ze u nas iphone jest drogi bo jest tanszy, tylko o sile nabywcza. Dla niemca te 50e jak dla nas 50zl i tyle.
Ludzie zamożniejsi kupują produkt który ich wyróżnia


@armatoramator: Właśnie o ten pseudo-prestiż mi chodzi. Ludzie myślą, że przepłacą za iPhone, a ten w jakiś cudowny sposób sprawi, że będą wyróżnieni. Nie będą, bo niby w jaki sposób? Bogacz go kupi w najlepszym wariancie za gotówkę, a biedak weźmie na raty albo abonament i będzie spłacał 3 lata. Smartfon jak smartfon, tylko droższy, a psuje się tak samo jak każdy inny, czasem
Pobierz
źródło: comment_6cN8XsBsC0cHr2VO4UsH1TTRPaENp7td.jpg
@armatoramator: Niby czego? Twój iPhone nie jest prestiżowy ani wyjątkowy na tle innych sprzętów. Porównywanie Rolexów, które wyrobiły sobie prestiż dzięki jakości do iPhone, który swój "prestiż" ma wyłącznie dzięki wysokiej cenie i marketingowi jest nietrafione. Bo o jakości nie możemy mówić, w poście wyżej udowodniłem, że Apple ma tak samo wadliwe egzemplarze swoich produktów jak inne firmy.
Mam 20 lat i pracuje jako cięć, a przez 12 miesięcy kupiłem 5s i 6s plus 16 GB. Bogactwo #!$%@? XD Naprawdę jeśli ktoś uważa się za bogate mając iPhone to jest w błędzie.