Wpis z mikrobloga

@malamute: mamy podobny gust - mam tę samą GPU, zasilacz, monitor, prawdopodobnie MB i CPU (tyle, że ja pewnie starszy , bo 3570k) :D Pamiętam to uczucie, jak przywiozłem wszystko w pudełeczkach do domu (poza GPU, którą wymieniałem poźniej) ( ͡º ͜ʖ͡º)
@malamute: Mam tą kartę i miałem SB 3D Alpha. GTX jeszcze działa, ale już wiem, że to ostatnia nVidia u mnie. Wcześniej miałem Radki, w maszynie równolegle pracuje R9 i nie ma żadnych problemów, a ten GTX powoduje zwiechy systemu, dziwne straty płynności, a ostatnio podczas enkodowania h265 udało mu się wygenerować artefakty (już myślałem, że padł :/ ).
A co do SB 3D Alpha, to dla mnie dobre, ale zbyt
@Zodiaque: była już sprawdzana, wróciła jako sprawna. zarzucono niesprawność płycie, która bez zarzutu współpracuje z Radeonem R9. Nie, zasilacz nie z czarnej listy... BTW, nie słyszałeś o ostatniej aferze ze sterownikami i ich potencjale do uszkadzania kart?
@eloar: oczywiście, że słyszałem, ale poki co nie widziałem potwierdzonego zdarzenia uszkodzenia karty przez te stery- ploty slyszalem, ale bardziej w kontekscie paniki - jeśli miałbys dostęp do info o jakims potwierdzonym przypadku uszkodzenia karty, chętnie poczytam
@Zodiaque: nie znam konkretnego przypadku, wiem, że na nowych sterach były problemy z artefaktami i system startował, a grafika nie, ale wszystko to było odwracalne. Pewnie zmienię niedługo płytę i proca, to może przypadkiem i grafice się poprawi, to przestanę tak na nią marudzić. Na początku byłem strasznie nakręcony posiadaniem GTX 970, ale po paru miesiącach z nią już nie bardzo.