Wpis z mikrobloga

Mirki, pomoglibyście mi poprawnie skonfigurować subdomenę na #ovh ?
Mam wykupioną domenę i chciałbym, żeby adres domena.com oraz subdomena.domena.com przekierowywały do innych katalogów na tym samym serwerze.
Na ten moment mam zrobione, że domena.com przekierowuje na katalog www tego serwera, a subdomena.domena.com nie działa :/

Może przydać się jeszcze #htaccess #sieci #domeny #hosting
luqatte - Mirki, pomoglibyście mi poprawnie skonfigurować subdomenę na #ovh ?
Mam wy...

źródło: comment_QythPj7VQBb2t3lS8j8FtwqG8JtmWYci.jpg

Pobierz
  • 12
@luqatte: No to robisz virtualne hosty w nginxie. Wtedy tworzysz osobne wpisy dla każdego "przekierowania". Po za tym jeżeli teraz zmieniałeś IP sudbomeny to jest szansa, że musisz czekać na propagację.
Godzinę temu dostałem meila, że serwery zostały przekierowane i w panelu mam status Aktywne, a dalej nei działa, więc pewnie coś źle na ovh zrobiłem. Kiedyś miałem tak, że domena.com i subdomena.domena.com przekierowywały na ten sam serwer ( i to by mi na ten moment wystarczyło), ale nie pamiętam jak to wtedy ustawiłem
luqatte - Godzinę temu dostałem meila, że serwery zostały przekierowane i w panelu ma...

źródło: comment_mJiDx2107sABqsbuJ6WCzCCbaNzescoa.jpg

Pobierz
@luqatte: czemu przekierowanie a nie zwykłe wskazanie (w strefie DNS, rekordy A)? Potem w nginxie dwa oddzielne vhosty: jeden na www.sub.domena.pl sub.domena.pl który wskazuje na root katalog A, i drugi vhost na www.domena.pl .domena.pl na root katalog B.
Dziwne, według tego jest przypisane
sub.domena.com has address xxx.xxx.xxx.xxx

Ale po przejsciu na domene:
Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer www.sub.domena.com potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.