Wpis z mikrobloga

Profesor Infeld pozwolił mi przysłuchiwać się referatom wygłaszanym na konferencji. Tam po raz pierwszy zobaczyłem Feynmana. (...) Któregoś wieczoru zapytał mnie, czy w Warszawie są jakieś kluby studenckie. W tamtych czasach najpopularniejszym klubem studenckim były Hybrydy. Ochroniarze nie mieli pojęcia, kto to jest Feynman, ale amerykański paszport i dolary zadziałały i po chwili byliśmy w środku. W Hybrydach zabawa trwała już na dobre. Feynman początkowo zwiedzał lokal, wypił dużego drinka przy barze i przyglądał się panienkom. Podczas przerwy, gdy kilkuosobowy zespół przestał grać, podszedł do nich i zaproponował że zastąpi perkusistę i nauczy ich grać sambę. (...) Piwo postawione całemu zespołowi ostatecznie przełamało lody. (...) Gdy był już pewien, że zespół poradzi sobie bez niego, oddał pałeczki i porywając do tańca co ładniejsze dziewczyny, poprowadził spontaniczny kurs samby. Był niezmordowany, ale gdy zaczynało świtać, przypomniał sobie, że następnego dnia na konferencji ma wygłosić wykład, do którego nie był jeszcze w pełni przygotowany.

"Pan raczy żartować, panie Feynman" - Znak 2007, polecam

#richardfeynman #feynman #ksiazki #fizyka #warszawa #czytajzwykopem #daczcontent
Dutch - Profesor Infeld pozwolił mi przysłuchiwać się referatom wygłaszanym na konfer...

źródło: comment_UF7i7bv2eO3v4tTSsef5FVPviEkvfppN.jpg

Pobierz
  • 42
@Dutch: Polecem obie książki:
Pan raczy żartować panie Feynman!
oraz
A co ciebie obchodzi co myślą inni?
Bardzo krótkie i przyjemne. Są w wersji pdf w Internecie (zajmują dosłownie kilka mb). Ja tak się zakochałem w tych książkach, że je kupiłem na aukcji, mimo że nieźle przepłaciłem - tę drugą trudno jest dostać. Po prostu musiałem je mieć. Wersja elektroniczna przydaje się jednak do szukania konkretnych cytatów. Ctrl + F wpisujesz