Wpis z mikrobloga

Hello Mirki i Mirkówny

tl;dl; szukam czegoś do porządkowania notatek, może znacie coś fajnego

Szukam sposobu na organizację swojego zbioru notatek. Mam wszędzie mnóstwo notatek w .txt. zapisuję tak sql'e, notatki ze spotkań, ciekawe linki, ogólnie co się da.

Problem polega na tym, że nie ogarniam tego #!$%@?, bo po nazwach to trochę trudno po jakimś czasie domyśleć się co poeta miał na myśli, a otwieranie i zamykanie to strata czasu. No i jeszcze problem posiadania kilku kompów i mobilnego śmietnika. No nie synchronizuje się to... Trochę pomagał mi piratepad.be, ale kurde to tylko notatnik, za mało funkcjów.

Więc tu moje pytanie:

Czy ktoś z was może widział, napisał, słyszał, wąchał lub macał ( ͡° ͜ʖ ͡°) coś, co pozwoli na:

- zapisywanie szybkich notatek (jak w txt, bez formatowania i reszty szpeju)
- otagowanie ich ( #kategoryzacja, ale nie w strukturze drzewa)
- dodanie do nich info o terminie ważności do spożycia danej notki
- zrobienie z notatki przypominajki (wystarczy dodanie daty kiedy ma o sobie przypomnieć)
- wyszukiwanie po tagach w tym śmietniku
- jakby jeszcze on line, ale z desktopowym apkiem - repozytorium (bo nie zawsze online) to już całkiem luksus
- mobajle też miło widziane (android, bo jabole dla "gorszego sortu" so )

Lista jak dla Mikołaja, ale jak nie znajdę, to będę musiał sam napisać takowe narzędzie (,) #smutnazaba



  • 11
  • Odpowiedz
@McXander: OneNote. Różne notatniki, karty, strony, przeklejanie do niego cokolwiek to czysta przyjemność. No i sam programik mega przyjemny, jak tylko poświęcisz mu chwilę na przygotowanie sobie wszystkiego odpowiednio i dobrą kategoryzację.
  • Odpowiedz