Wpis z mikrobloga

WYKOPKI POTRZEBUJĘ PORADY!!!

Sprawa jest taka, mieszkam ze znajomymi (sztuk 6) w centrum Londynu w piętrowym domku. Każdy z nas płaci wg terminu rachunki. Żaden z nas nigdy nie podpisyłam umowy najmu z landlordem, wszystko jest na ładne słowo. Mamy taki z nim układ jakies dwa lata.
Dzisiaj przyszli panowie, aby wyłączyć nam prąd, gdyż nasz landlord nie płaci rachunków za prąd od 2004 roku! Owszem obiło mi sie o uszy, że ponoć podłączył się pod sąsiada i mamy na lewo wszystko podłączone.
Ubłagaliśmy panów, aby nam nic nie wyłączali gdyż to nie nasza wina. Na szczęście panowie byli dość mili więc zostawili tylko list dla właściciela i dali nam dwa dni na rozwiązanie sprawy. Czekamy z koleżanką jak chłopacy wróćą do domu i będziemy do niego dzwonić.

Moje pytanie jest takie, w razie gdyby landlordowi odbiło ile prawnie mamy czasu na przeprowadzkę bez umowy? Zaznaczę że jest to dośc awarturniczy Pakistaniec. Często mamy awantury o to, że z dziewczynami suszymy pranię w łazience, lub mamy buty ułożone na korytarzu.

#najemca #landlordcwel #prawo #uk
  • 24
@Pobe: A to nie jest tak, że właśnie bez umowy nie może nas wyrzucić od tak? Strasznie ciężka sytuacja, ciężko jest od tak znaleźc mieszkanie, pokój, przenieść się...
@Jagoo: dosłownie: Pakuj się. Mieszkanie nielegalnie na squocie de facto. Gość na 100% nie ma wszysktich regulacji wymaganych do HMO (House of Multiple Occupancy) i na 100% nie ma wymaganej licencji. Co wam mogę polecić: zadzwońcie do Councilu jak najszybciej. Zapytajcie ich co macie zrobić. Jesli wam nie pomogą, to chociaż mozecie być pewni, ze dobiorą się do dupy Landlordowi - chociaż to pakistaniec, to zapewne nic mu się nie stanie
aby wyłączyć nam prąd, gdyż nasz landlord nie płaci rachunków za prąd od 2004 roku!


@Jagoo: @sorek: A nie można jakoś zakończyć cfaniej tej chorej akcji - czy firma od prądu może zainstalować liczniki prepaydowe - tak by kupić trochę więcej czasu na wyprowadzkę? A landlord niech płaci karę
@elmozgo: Można bardzo dużo namieszać jak się chce. Jak depozyt był płacony i jest jakiś dowód tego, to można trzykrotność odzyskać. Można policję wzywać jakby coś chciał siłą robić albo zamki zmieniać. Na wyprowadzkę są dwa miesiące według przepisów.
@SandManderek: To nie jest tak. Ja przyjechałam do znajomego kiedy życie mi sie posypało i nikt mnie nie poinformował, że nikt z nich, ze znajomych nie ma umowy. Dopiero jakis czas temu to wyszło na jaw bo nie chcieli mi etego mówić. A nie miałam wyjścia i czasem jest tak, że życie cię zmusza do różnych akcji. Poza tym baaardzo mało ludzi w Londynie podpisuje cokolwiek wynajmując coś u landlorda (nie