Wpis z mikrobloga

Ech biedni deweloperzy (ROBYG), nie mają łatwo w tym kraju. Prawie mieszkańcy xD czekają na klucze do mieszkań od lutego 2023. Dlaczego?

Zdjęcie niżej xDDD

Problem, który stoi na przeszkodzie do zakończenia inwestycji. Dowiedzieli się o tym w wydziale architektoniczno-budowlanym miasta. Okazało się, że deweloper już w maju 2023 roku złożył wniosek o zgodę na istotne zmiany w projekcie budowlanym, które wymagały ponownej akceptacji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. 

Boisko na wyciągnięcie ręki

O jakie zmiany chodzi? Okazało się, że firma wybudowała blok zbyt blisko granicy sąsiedniej działki, na której znajduje się szkolne boisko. Jest ono niemal na wyciągnięcie ręki z okien i balkonów. Odległość wynosi mniej niż 5 metrów, co jest sprzeczne z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.


#nieruchomosci #koalicjadeweloperska #kredythipoteczny #patodeweloperka
deziom - Ech biedni deweloperzy (ROBYG), nie mają łatwo w tym kraju. Prawie mieszkańc...

źródło: temp_file5260570844653366972

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@Infiniti46: No tak, bo w Polsce jak Cię okradną to też Twoja wina. Trzeba być inspektorem nadzoru kupując mieszkanie, bo przecież te wszystkie instytucje na które płacisz podatki są zbyt zajęte, żeby zająć się swoją pracą.
  • Odpowiedz
nie wiadomo kto głupszy, czy ten kto budował czy ten kto kupił.


@Infiniti46: kupujesz od dużego dewa, który przez przypadek za blisko zbudował blok obok sąsiedniej działki. No przypadek mówię ci. A ja gdy kupuje mieszkanie muszę być ekspertem w każdej dziedzinie.
  • Odpowiedz
@jacos911: @acpiorundc
Przecież to bez znaczenia czy to jest te min. 5 metrów czy 7 czy 10.
Normalny człowiek nie kupi żadnego z powyższych, a tu po prostu dew. dał dupy bo jest mniej niż 5 metrów.
  • Odpowiedz
@jacos911: nie trzeba sie znać na hydrologii, wystarczy zapytać w gminie ¯\(ツ)/¯

Kupowanie takiego mieszkania to jak kupowanie auta od mirka handlarza spawanego z trzech innych - co złego może się stać?
  • Odpowiedz
  • 13
@jacos911: z punktu widzenia mieszkania tam to bez różnicy czy do tego boiska jest 5 czy 10m. Hałas ten sam. No ale jeśli ktoś świadomie to kupił nawet mi go nie żal.
  • Odpowiedz
Przecież to bez znaczenia czy to jest te min. 5 metrów czy 7 czy 10.

Normalny człowiek nie kupi żadnego z powyższych, a tu po prostu dew. dał dupy bo jest mniej niż 5 metrów.


@Utero: ja zgadzam się. Tylko spójrz od osoby, która kupuje pierwsze mieszkanie często jako dziurę w ziemi. Ja jako osoba kupująca raczej uważam, że jak deweloper buduje coś to ma nadzór budowlany oraz w dobrym miejscu
  • Odpowiedz
@jacos911: @acpiorundc no faktycznie bo jakby te boisko było 2 metry dalej(czy ile tam ma być by było zgodnie z prawem) to już by było OK?
wrzaski non stop w okresie letnim od rana do wieczora, zajebista miejscówka, nawet mi ich nie żal
  • Odpowiedz
nie ale jakąś elementarną wiedzę trzeba mieć. Na terenie zalewowym mieszkanie też byś kupił?


@thorgoth: elementarną wiedzę to powinien mieć deweloper i inspektorat który nie powinien wydać decyzji na taką budowę.
  • Odpowiedz