Wpis z mikrobloga

Robiłem symulacje obciążenia siłą grawitacji kratownicy w Inventorze. Przy długości 10m wszystko ładnie się odkształciło, a przy 50m (tak jak ma być docelowo) totalnie wszystko się posypało.
Ktoś wie o co może chodzić? Wszystko robiłem dokładnie tak samo dla dwóch przypadków, tyle że druga kratownica 5 razy dłuższa.
#autodesk #autocad #inventor #politechnika #inzynieria
mi_ko - Robiłem symulacje obciążenia siłą grawitacji kratownicy w Inventorze. Przy dł...

źródło: comment_VGI12naNCAkSPuwDqzecnM5h87mT7QC1.jpg

Pobierz
  • 8
@mi_ko: sprawdź model. Może w tamtym przypadku też się powykręcało tylko na mniejszą skalę. I nie rób tego w Inventorze, tylko w Ansysie albo NX'ie, bo są to programy o wiele lepsze do MESa. Inventor tylko do robienia modeli się nadaje.
@mi_ko: Podałeś bardzo mało danych o problemie, a ze zdawkowych rysunków również trudno coś wyciągnąć. Jednak wygląda na to, że jest to tylko i wyłącznie model bryłowy (trafnie strzelam?) i w przypadku dłuższej konstrukcji te bryły poszczególnych elementów się ze sobą nie skleiły. Wiem, że programy CAD odchodzą od algebry Boola, ale jeśli taka opcja w Inventorze jest, to możesz dodać wszystkie elementy do siebie i problem nie powinien wystąpić. W