Wpis z mikrobloga

@Kapitalis: kup sobie skaner nasłuchowy do częstotliwości . Kiedyś się w to bawiłem, fajna sprawa. W necie znajdziesz listę częstotliwości z przypisanymi służbami. Tylko pamiętaj że słuchać wolno, ale nie udostępniać. No i żeby skaner nie był jako pełna radiostacja do również nadawania bo do tego trzeba już specjalnych uprawnień.
  • Odpowiedz
@mariancb: nasluch jest legalny ale nie wolno "dzielić się z innymi tym co się usłyszało".
A przynajmniej parę lat temu tak było. Może się przepisy zmieniły ale wątpię ;)
  • Odpowiedz
@Kapitalis: aż tak to się nie bawiłem żeby znać się na tym na tyle. Parę lat temu kumpel mi sprzedał jakąś małą radiostacje made in China, potem wymieniłem na skaner, a następnie na CB radio bo jednak bardziej przydatne w praktyce ( ͡° ͜ʖ ͡°) nazw nie pamiętam, ale mieściły się w cenach do 200zl ;)
  • Odpowiedz
@Kapitalis: @luktuc: @luktuc: @ekanwro: @ZielonySzeregowy: @ekanwro: w ratownictwie medycznym większość kraju nadaje już cyfrowo (tetra, mototrbo) wiec wszystko zakodowane wiec częstotliwości nic Ci nie dadzą. Jedynie co możesz posłuchać z ratownictwa medycznego to kanał ogólnokrajowy gdzie czasami usłyszysz "ratownika" hems kontaktującego się z zespołem naziemnym lub sorem. O policji też zapomnij bo transmisja kodowana i w analogu nie nadają a jak nadają to nic ciekawego nie
  • Odpowiedz
@Kapitalis: najtańszy i najepszym skaner to uniden a teraz w zależności jakie chcesz częstotliwości (tylko służby czy służby +lotnictwo+CB) to są różne wersje i oczywiście droższe odpowiednio.
  • Odpowiedz
@mariancb: masz skaner? Jak tak to włącz na częstotliwość (Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i powiedz co słyszysz...podejrzewam, że nic nie usłyszysz bo pogotowie wrocławskie już od 2013 działa na cyfrze. Ochrona danych osobowych jest najważniejsza wiec nie wiem jak wyobrażasz sobie to, że w ratownictwie ktoś postronny mógłby podsłuchać ważne dane (adres, stan zdrowia, powód wezwania). np. u mnie w robocie mimo iż sygnał jest zakodowany cyfrowo to i tak jest
  • Odpowiedz
@polancky: nooo dobrze no pogotowie. Noo... kupujesz unidena bcd i po szyfrowaniu. Albo chinskie radyjo zmieniasz oprogramowanie i robi sie samo. Takie to szyfrowanie. Prosze Cie nie wywijaj glowa jak nie masz w temacie bladego pojecia. Glupio to wyglada jak sie ktos zna i czyta te wypociny.

Nie piszemy co gdzie kto slyszy. Juz sie tak nie podniecaj.
  • Odpowiedz
@mariancb: głupio wygląda jak ktoś kto "rzekomo" zna się na temacie pisze takie pierdoły jak "nasłuch jest nielegalny". Podejrzewam, że od początku piszemy tutaj o LEGALNYM nasłuchu z fabrycznego skanera a nie o łamaniu prawa poprzez dokonanie NIELEGALNYCH PRZERÓBEK I ROZSZYFROWYWANIA KANAŁÓW CYFROWYCH bo jest to możliwe ale drogie i karane.
  • Odpowiedz
@mariancb: chłopie przez kilka lat latałem ze skanerem nasłuchowym. Miałem w sumie z tego co pamietam z dwie kontrole. Jedna z nich zakończyła się zabraniem urządzenia i szybkim zwrotem po "przebadaniu", że urządzenie nie jest przystosowane do nadawania a jedynie do ODBIORU wiec wszystko zgodnie z prawem. Przy drugiej kontroli policjant wiedział co jest piec i tylko spytał czy jest to skaner czy radiotelefon. Oczywiście wszystkie nasłuchy robione na słuchawkach wiec
  • Odpowiedz