Wpis z mikrobloga

@mariancb: chrzestny był zastępca komendanta na pewnym komisariacie w mieście wojewódzkim. ojciec mu kiedyś powiedział że kupiłem taki skaner i słucham policji. początkowo podszedl do tego z usmiechem ale jak parę slangowych określeń policjantów usłyszał to się zdziwił. poszedł do kolegi który na komisariacie był odpowiedzialny za łączność itp i spytal o nasluchiwanie. technik mu powiedział że prewencja miała jeszcze łączność analogowa i dużo osób słuchalo tego. także żaden sąd ani
  • Odpowiedz
@polancky: gdy wspr była na analogu to czasem się zdarzało usłyszeć gdzie jadą. piękna była rozmowa między lekarzem z s2 i dyspozytorka, gdy tamten został wysłany do stwierdzenia zgonu gdzieś na działkach. doktor nie chciał chyba czekać na kogoś tam i przekrzykiwal się że on nie będzie stał bezczynnie.
  • Odpowiedz
@mikkeboss: Więc wygląda to następująco:
"Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej
  • Odpowiedz
@mikkeboss: (nie moge edytowac wczesniejszego). A fenomenem w skali Polski jest prowadzenie np. Postepowania wlasnie z tego pierwsze wobec np. Strazaka ochotnika ktory #!$%@? LEGALNYM urzadzeniu.
  • Odpowiedz
@mariancb: no to teraz napisz ile z tych osób zostało skazanych prawomocnym wyrokiem? przecież te paragrafy które podałes są "z dupy" i tak ogólne że są do obalenia przez każdego prawnika w sądzie.
  • Odpowiedz
@mariancb: właśnie po przecinku masz wymienione formy w jakich czyn musi być popełniony, żeby został uznany za przestępstwo. Nieprzełamujac zabezpieczeń, nie popełniasz przestępstwa.
  • Odpowiedz