Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #pytanie #choroby #medycyna #lekarz
Mireczki zwracam się do was z pytaniem, jeśli ktoś coś wie niech odrazu się wypowiada.
Moja siostra trafiała do szpitala z częściowo sparaliżowaną twarzą (w tej chwili już cała twarz) nie potrafi od końca zamknąć oczu usta lekko opadły. Ma problemy z wymową zdań, praktycznie nic nie je bo za bardzo nie potrafi. Nie uśmiecha się bo mięśnie odmawiają posłuszeństwa, dosłownie pokerface :( wsztstko czuje lecz nie potrafi poruszyć mięśniami twarzy. Lekarze zrobili już masę badań i nadal nic :( Czy ktoś z was spotkał się już z takim przypadkiem?
(W szpitalu jest juz od piątku)
  • 47
@Biedronka07: Jak wyglądała ta infekcja którą miała? Postaraj się jak najdokładniej opisać. Czy ma jeszcze objawy? I co to był za antybiotyk? Czy na pewno bactrim? Na pierwszy rzut oka wygląda jak mononukleoza.
@Vitru: to były drobne czerwone krostki na nogach. Ale jej to po czasie znikło i wydawało się ze jest zdrowa. To był na 100% bactrim. (Mnie samej się po tym antybiotyku zrobiło się jeszcze gorzej byłam dosłownie 3 miesiące chora miałam różne badania i w sumie też nic nie wyszło).
A co to za choroba ta mononukleoza?
@Biedronka07: A no i wytlumacze czemu mi sie nasunelo. Charakterystyczna w tej chorobie jest wysypka po antybiotykach (szczegolnie penicylinach). A jednym z powiklan jest porazenie nerwu twarzowego.
@Vitru: no co ty gadasz? ! Ja byłam chora na grypę ale choroba nie ustawała.gorączkę miałam około miesiąc dzień za dniem. Leki przeciw gorączkowe troszeczkę ją stopowały po miesiącu zaczęły się bóle gardła i zatoki po tym zrobili mi badania krwi i moczu niby było wszystko ok w 3 miesiącu czułam się juz tak osłabiona, krew z nosa i w ogóle. Dostałam jakieś silne leki i niby jestem zdrowa ale od