Wpis z mikrobloga

Siemka Mircy spod #modameska oraz #klasycznaelegancja Mam dwie kwestyjki do omówienia.

Pytanie 1:
Co sądzicie o tym garniturze jako o garniturze generalnego zastosowania? http://www.bytom.com.pl/hity-cenowe,garnitur-picard-b-321-k-3537-18456-p Mam na myśli wesela i inne takie. :) Garnitur oczywiście w sylwetce wyszczuplonej by był.

Tak sobie myślę, że z białą koszulą i czarnymi butami byłby w sam raz na wesela itp. a z brązowymi brogsami, paskiem i jasną, ale nie gładką koszulą na inne okazje, na które póki co nie mam się w co ubrać. :D
Czy brązowe brogsy wraz z paskiem do tego garnituru są dopuszczalne na weselu, gdzie po ślubie jest koktajl na zewnątrz? (że tak niby bardziej letnio i na luzie)

Pytanie nr 2:
Czy zestaw klubowy w formie szarych spodni wełnianych garniturowych (grafitowych), granatowej marynarki typu blezer, brązowych brogsów i białej/błękitnej (jasnej i gładkiej) koszuli jest dopuszczalny na weselu? Oczywiście z krawatem. Dodam że będę tam zwykłym podrzędnym gościem. :) Po ślubie ma być jakiś koktajl na zewnątrz, a zasadnicze przyjęcie dopiero po nim. Ten koktajl wydaje mi się być takim elementem zezwalającym na takie drobne letnie obniżenie formalności. Na co dzień nie chodzę w garniturach ani nawet w koszulach.
  • 6
@tonto: ja na Bytomiu się ostatnio zawiodłem, marynarka była trochę za szeroka i dałem do wyszczuplenia, a ich krawcowa ją zepsuła, oddali pieniądze więc dużego problemu nie było, prawdopodobnie materiał nie nadawał się do przerabiania i pofalował się przy szwach, ale jeżeli rozmiar Ci pasuję to jak najbardziej ten garnitur jest spoko moim zdaniem