Wpis z mikrobloga

Niebieski mój miał nagłe wyrywanie ósemki przez ból dziąsła który rozszedł się na ucho, głowę i trochę na gardło. Poszedł do dentysty a ona w ciągu 15 minutowej wizyty postawiła diagnozę, wyrwała zęba i założyła szwy. Teraz boli go to co wcześniej tyle że mocniej, plus po wyrwaniu zęba i ma wysoką gorączkę, cały się trząsł i ma przekrwione oczy :(. Jej, jakie to okropne, że on się tak męczy :(. A ja jestem z tych co się boją najmniejszego skaleczenia i wszystkich lekarstw, więc chyba nie zasnę :(
#gorzkiezale #zebymadrosci
  • 19
@KrowkaRobiMuu: Nie jestem ekspertem, więc na swoim przykładzie będę snuł domysły - miałem ekstrakcję siódemki właśnie przez nietypowy, acz znakomity ból. Okazało się, że mam zapalenie dziąsła pod zębem - po ekstrakcji doszło do suchego zębodołu - a potem to już z górki - dwa tygodnie wybornej miazgi. Skończyło się na kilku dawkach antybiotyku, żeby zwalczyć zapalenie. Nie polecam takich akcji.
@Valarin: No własnie nie dostał na ketonal, a na antybiotyk tak ale powiedziała mu żeby sobie kupił jak będzie opuchnięte...no i on nie kupił, stwierdził, że kupi dopiero jak będzie taka potrzeba bo tak mu lekarz kazał...
@KrowkaRobiMuu: Czyli ząb nie był zły do wyrwania. Nie martwcie się, przechodziłam przez wyrywanie 4 ósemek, mogę się nazywac ekspertem od nich ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niech chłop przykłada lód w jakieś szmatce do policzka. To powinno pomóc żeby opuchlizna nie wyszła i zapobiega w jakimś stopniu zakażeniu. Gorączka jest normalna jeśli nie dochodzi do ogromnych rozmiarów. No i też odrobine znieczula. I nie ma się co