Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy mógłby mi ktoś opisać jak to jest z optycznym wyglądem mięśni, wodą i węglami?

Od dłuższego czasu ograniczam węgle, ostatnie dwa miesiące to max 150g dziennie. Od tygodnia jednak jem max 60-80g a od wtorku praktycznie w ogóle, bo #vlcd. I zauważyłem że jakoś mi się sylwetka spłaszczyła, nie widać za bardzo tych mięśni, takie jakieś sflaczałe trochę są. I pytanie moje brzmi: czy to jest przez nadmiar wody, czy przez brak węgli w organizmie?
Vlcd planuję skończyć za 3 tyg, kiedy już powinienem być całkiem nieźle docięty. Wtedy też wyjeżdżam na parę dni i chciałbym móc bez siary zdjąć koszulkę, dlatego pod sam koniec diety chciałem przywrócić mięśniom fajny wygląd.
Jak to się robi? Ładowanie węglami, odwodnienie? Co z tym wszystkim ma wspólnego glikogen mięśniowy i czy monohydrat ma jakiś wpływ na odkładanie się wody w mięśniach?

Z góry dzięki za opisanie tego procesu.

  • 18
@piesnababy przydałoby się jakieś zdjęcie Twojego obecnego stanu. Glikogen w wyglądzie będzie dzialal jako wypełniacz, mięśnie dzięki niemu mogą wyglądać na pełniejsze. Ładowania weglami nie da się opisać ogólnie. Każdy robi to inaczej. Dużo też zależy od tego z jakiej diety robisz to ładowanie, czy np od typu sylwetki, wrażliwości na insulinę...
Podaj makro swojej diety, pokaż jakieś fotki, jaki masz typ budowy i jaki robisz trening.
@piesnababy: #!$%@? w to, na redu masz wypalic caly fat i tyle, to ze bedziesz wygladal jak gowno to jest normalne, ja np nie widac teraz ze cokolwiek cwicze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale mam #!$%@?, bo jak skoncze redu i przybije reversa to w kilka tyg bede znowu dzik bez tluszczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piesnababy: Brak węgli - > brak glikogenu -> mniej wody podskórnej - > mniejsza waskularyzacja (pochowane żyły) -> tracisz smalec, który też wypełnia wygląd.

Jak chcesz się "nabić" to ładowanie, trochę więcej wody i soli i wszystko wróci.

"feeling smaller in clothes,losing half inch arm size on diet, this isn’t muscle loss.do you think your
fat and waterbloof take up no space?haha.they take upmost space, look at bodyfat and muscle on
  • 0
@Cojestpiec w takim razie ma znaczenie ile teraz piję wody przy niemal zerowej podaży węgli, czy nie? Bo się zastanawiam czy teraz powinienem pić w opór, a pod sam koniec diety właśnie przestać pić, ładować węgle i sól?
@piesnababy: poszukaj protokołów ładowań, pełno tego w necie
coś ala 1, 2, 3, 4, 5 dzień 8l wody i sporo soli a w 6 dzień ucinasz wode i robisz ładowanie np jakimis lekkostrawnymi węglami żeby brzucha nie wydeło i do zdjęcia jesteś gotowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piesnababy: Robiłeś ładowanie kiedykolwiek? Nie powiem Ci co się stanie, ja muszę uważać na ilość wody, ale nie wiem jaki masz %bf, im mniejszy tym mniejsze ryzyko, że się spieprzy ładowanie. Jak nigdy nie ładowałeś, to zrób jak mówi Ci chjogrom.
  • 0
@Cojestpiec gdybym robił kiedyś ładowanie, to bym Was tutaj nie pytał z czym to się je ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bf to jakieś 13-15% jak na razie, ale mam nadzieję uciąć do 10% za jakieś 3 tyg.

A czemu nie robić tego na czysto? Ryż z bananem i owsem na mleku bardzo chętnie bym #!$%@?ł ( ͡ ͜ʖ ͡)
@piesnababy: Jak nie miałeś nigdy wcześniej żadnego ładowania, to nikt nie wie jak sie organizm zachowa i ile potrzeba mu węgli, żeby było optymalnie. Jak chcesz na serio to ładowanie robić to będziesz musiał zdecydować się na jakiś protokół i zaryzykować.
Biochemicznie w teorii ma to wyglądać tak, że na chwilę przed ładowaniem robisz bardzo intensywny trening z dużą objętością treningową i krótkimi przerwami żeby wypalić cały "stary" glikogen. Po tym