Wpis z mikrobloga

#it #praktyki #wroclaw #staz #naukaprogramowania #praca
Skończyłem właśnie po 4 latach zaocznie informatykę na polibudzie xD, mimo to nie udało mi się do tej pory dostać odbyć jakiejkolwiek praktyki programistycznej(nie chodzi o papierek, który mam) mimo, że się bardzo starałem. Jak wy te praktyki robicie? Szczególnie interesują mnie ci, którzy na płatne się nie dostali. Jestem w takiej sytuacji, że nawet ani razu nie zaproszono mnie na rozmowę o pracę na helpdesk lub IT Support mimo, że ciągle aplikuję. Na razie jak byłem, tak jestem fizolem ze studiami czy bez xD. Szczerze to jest w ogóle jakaś nadzieja? Bo i starzeje się(mam 27 lat) i skończyły się profity bycia studentem w zatrudnieniu w zusie i nfz.
  • 32
  • Odpowiedz
@straggler: CV da się zdecydowanie lepiej napisać. Tak na szybko: przy studiach dopisz jaki poziom (lic, inż, mgr), być może również tytuł pracy (jeżeli pasuje do stanowiska). W doświadczeniu połowa nie ma związku z pracą, na którą aplikujesz (uczestnictwo w kole naukowym to nie doświadczenie zawodowe). Może daj linki do tych projektów, żeby pokazać swoje doświadczenie? W skillach dodaj poziom znajomości. I wreszcie, mając poziom C2 z angielskiego powinieneś wiedzieć, że
  • Odpowiedz
@straggler: polecam ujednolicenie formatu dat, bo to jest tragedia tutaj.
Mathematics hometutoring i PC games sales jest troche z dupy? Powinieneś dawać tylko rzeczy ważne dla twojej przyszłej posadki, a nie wszystko, jak leci.
Tak samo ukończenie LO nie jest żadnym osiągnięciem (bo musiałeś), więc nie wiem po co takie rzeczy dawać do CV.
Listę 'skillsów' polecam ukrócić tak o połowę, zostawiając tylko technologie, w których czujesz się najpewniej (chyba, że
  • Odpowiedz
@straggler: Jeszcze jedno, jeżeli wysyłasz takie CV do pracy w helpdesku, to mogą Cię odrzucać z powodu zbyt wysokich kwalifikacji. CV musi odpowiadać wymaganiom stanowiska, nie może być pisane na wyrost, bo przestaje być wiarygodne. Na stanowisko w helpdesku przydałaby się kategoria z listą miękkich umiejętności.
  • Odpowiedz