Wpis z mikrobloga

Mirki, zaczynam przygodę z wędkarstwem. Mam wędkę, masę spławików. Chcę dzisiaj wybrać się nad jakieś bajoro i poćwiczyć. Tylko czego jeszcze potrzebuję? Żyłkę już mam jedną na oku, co jeszcze będzie mi potrzebne do łowienia na spławik? Narazie nie chcę bawić się w jakieś zanęty, poprostu zarzucić robaka i obserwować.
#pytanie #hobby #ryby #lowienie #wedkarstwo
  • 23
@lothar: @webdruid: Rzeczywiście. Czytam sobie i nie ma wody w Polsce na której można łowić bez karty wędkarskiej. Mam niedaleko las a w nim brudne "jezioro", bardziej zalew albo duża kałuża zarośnięty i udekorowany w szklane butelki, nad które nikt już nie przychodzi, wydawało mi się że w takich miejscach można łowić bez zezwolenia. Ciekawostka:

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo
poszukaj kto jest właścicielem tego bagienka i bedzie wiadomo, kontrole są raczej rzadkością i musiałbyś mieć dużego pecha, żeby ktoś Cie złapał. Warto wyrobić sobie chociaż kartę wedkarską (koszt ok. 20zł)
@kitu: idziesz do kola PZW "zdajesz" egzamin, ktory kosztuje powyzej 16 roku zycia 20zł i o ile dobrze pamietam koszt wydania karty w urzedzie nie jest wyzszy niz 10zł. Pozwolenie na połów to już inna bajka.
@Lokator: Sama karta z wyrobieniem ~50zł (która tak właściwie na nic się zda bez dodatkowych opłat na połowy).

Mnie opłaty kosztowały w tym roku ~180zł jeśli dobrze pamiętam z tym, że wykupiłem dodatkowo dwa rejony.

"Wyrobienie karty" rozumiałem jako karta + pozwolenie na połów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lokator: To gdzie Ty łowisz? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sprawdziłem i było 240 za opłaty jednak..

Nie zabiorą mu wędki? Wydaje mi się, że za połów bez pozwolenia masz mandat + konfistakę sprzętu bez względu na to czy masz kartę czy nie..
@Kosopietek: Cumplu ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak - dokupić - Ciężarki(mała paczka 2-4zł),
Haczyki - imo tutaj szarpnij się na coś lepszego - ostrzejszy hak, częściej zatniesz.

Z tańszych a dobrych polecam Ownera, jak nie masz w okolicy nic senswnego- idź do sklepu poproś o lepsze haczyki -imo nr6-8 będą w sam raz.
Otwierasz paczkę, wyjmujesz jednego, DOTYKASZ, MUSKASZ go o opuszek pod paznokciem aby się zaczepił i wywijasz tak
@Kosopietek: Tutaj masz jak sprawdzić czy hak jest ostry- to że nowy nie znaczy że ostry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak kupisz mniej masywne, też dowiąż delikatny ciężar aby robiła się dźwignia
Ja w 90% przypadków stosuję takie Wide Gapy (wpisz sobie Korda wide gape ) niż cokolwiek co ma chudy, mały odstęp kolanka od trzonka.
bezi - @Kosopietek: Tutaj masz jak sprawdzić czy hak jest ostry- to że nowy nie znacz...
@Kosopietek:

Dodatkowo na komercyjnych łowiskach jak wspomniał @bezi często za małe pieniądze można dokupić sobie zanętę od właściciela łowiska - zazwyczaj działa bardzo dobrze (ale to zależy też od łowiska i właściciela...)
@kitu: No to teraz juz sprzedam taki serio PRO TIP że ja Cie #!$%@? ! :)

Wszystkie ryby które skupują czy to na PZW czy to na łowiska komercyjne karmione są paszami. Jedną z najbardziej popularnych, jest coś takiego jak pellet ALLER AQUA. Jak na pellet bardzo tani, ryby znają ten smak bo całe życie jak rosły były tym karmione, nie można sypać za dużo bo syci bardzo szybko - To