Wpis z mikrobloga

@BrainPhucker: Tak, widziałem to, ale to nic nie zmienia. Reakcja i komentarze ludzi były nie na miejscu. Jakby gościu zrobił błąd życia, bo wystarczy tylko zapłacić jakieś 2x więcej by mieć 2x wydajniejszą kartę. Wystarczy tylko poczekać kilka tygodni... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Interes życia normalnie.
Gdybyśmy to czekali na premierę kart od AMD (zakładając, że jest przed premierą 480) to bym jeszcze zrozumiał (asynchroniczne obliczenia dają
  • Odpowiedz
@BrainPhucker: Maj bed. Jakie 2x większą, nie wiem czemu, ale miałem w głowie, że 970 jest 2x wydajniejszy od 960.
No i tak przy okazji, to 1060 (przynajmniej wersja 3GB) ma być podobno pozbawiona możliwości SLI, więc zawsze jakiś minus.
  • Odpowiedz
Tak, widziałem to, ale to nic nie zmienia. Reakcja i komentarze ludzi były nie na miejscu. Jakby gościu zrobił błąd życia, bo wystarczy tylko zapłacić jakieś 2x więcej by mieć 2x wydajniejszą kartę. Wystarczy tylko poczekać kilka tygodni... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gwynblade: wystarczyło dołożyć 300 zł (budżet miał 500 zł) i kupić GTX 970 od EVGA, które latają już od 1250 zł i miałby kartę dużo
  • Odpowiedz
@BrainPhucker: Tylko w tamtym momencie to nie było 300zł tylko bliżej 500, w ciągu tych paru dniu sytuacja się diametralnie zmieniła i dalej się będzie zmieniała. Poza tym, dokładanie 500 zł na 2 letnia karte z 3.5 gb ramu też nie wydaje mi się za specjalnie mądre.
  • Odpowiedz
Tylko w tamtym momencie to nie było 300zł tylko bliżej 500, w ciągu tych paru dniu sytuacja się diametralnie zmieniła i dalej się będzie zmieniała.


@dtkb: No i sam sobie odpowiedziałeś dlaczego słabym pomysłem było kupowanie tej karty w tamtym czasie jak i teraz:) Ceny spadają i spadać będą dalej po debiucie GTX 1060.

Poza tym, dokładanie 500 zł na 2 letnia karte z 3.5 gb ramu też nie wydaje mi
  • Odpowiedz
@Michuy: Jak na razie testy pokazują co innego. Poza tym referent AMD ma zerowy potencjał w OC, a pisanie o niereferentach, które wyjdą dopiero na dniach to na razie wróżenie z fusów.

I doradzałem koledze dtkb wybór 970 oraz krytykowałem wybór 960 w związku z okolicznościami, które podał:

a) Budżet może być rozszerzony maksymalnie o 500 zł
b) Miał mega parcie na grafikę tu i teraz
  • Odpowiedz
@Gother: no nie zdawałem sobie sprawy, że też tak poleciała. Mając więc do wyboru R9 390 vs GTX 970 brałbym jednak 390 (sam siedzę na 390x od Sapphire). Tyle tylko, że biorąc pod uwagę poniższe okoliczności, które podał @dtkb to polecam mu GTX 970:

a) Budżet może być rozszerzony maksymalnie o 500 zł
b) Miał mega parcie na grafikę tu i teraz
c) Nie chce radeona
  • Odpowiedz
@dtkb: Chłopie, mówmy o realiach. Najtańsze 970tki można wyhaczyć za 1250, zaś najtańsze 960tki (niereferent) za 815zł. 1269/815 = 1,557 (źródło morele). Fakt, że jest to wersja 2GB, ale w 1080p jak na danych teksturach 2GB się dławi, to 3,5+0,5 również. No i warto zaznaczyć, że te "zabijające" najwyższe tekstury są często i gęsto po prostu nieskompresowane, by właśnie zbić wydajność w testach i napędzić popyt. Wystarczy zjechać oczko niżej bez
  • Odpowiedz