Wpis z mikrobloga

Właśnie zostałem rozdziewiczony przez 2 metrowego pytonga z kamerą na czubku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie przez kolonoskopię przechodzą różnie (głównie przez stan jelit i ich ułożenie), jak dla mnie to było okropne doznanie. Miałem chwilę wrażenie, że brzuch mi eksploduje ( ͡° ʖ̯ ͡°) No generalnie 2/10, znieczulenie niby było ale chyba teraz działa, bo wtedy trochę się nakrzyczalem. (Ok teraz rozumiem was różowe, że często się obawiacie anala ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Co do choroby, póki co podejrzenia się coraz bardziej potwierdzają, w trakcie badań lekarz stwierdził, że bardzo prawdopodobne, że choruję na Leśniowskiego-Crohna. Nie dziwi mnie ten fakt, bo moja mama została zdiagnozowana już z 8 lat temu. Smuci trochu, że jest to nieuleczalne i jedyne co to mogę łagodzić i usypiać chorobę. W dodatku jest to choroba uznawana za cywilizacyjną, więc o ile w 2008 roku było w PL zdiagnozowanych tylko 5 000 osób, o tyle teraz może być ich równie dobrze i z 10 000. Wiki podaje występowalność na świecie od 1 do 11 osób na 100 000, zważając na ostatnio wygraną wykopową ruletkę to serio powinienem grać w lotka XD Niestety póki nie będzie znana przyczyna pojawiania się tego czegoś to coraz więcej osób będzie się z tym użerać. To czy mam Crohna potwierdzą wyniki hispatologii, czyli jeszcze poczekam ze 2 tygodnie. Crohn uznawany jest za chorobę przewlekłą [*]

Ludzie jeszcze pytali skąd taki krok, żeby poszedłeb badać biegunkę. Jeśli macie skurcze w jelitach (#!$%@? was jedno miejsce na brzuchu, czujesz jak dziwnie burczy wszystko), zdarza się czerwony stolec, albo wręcz sama krew, to serio lepiej iść się przebadać. Miałem robić badania już rok temu, ale zachorowałem w trakcie i trzeba było przekładać. Jednak po chorobie nagle sie poprawiło i stwierdziłem, że nie trzeba się przejmować. W tym roku nagły nawrót choroby, zaczęło się od tego, że mimo sytego jedzenia chudłem (2 tygodnie, 4kg), a później doszła biegunka, której nie dało się zatamować na dłuższą metę. Doprowadziło to do znacznego osłabienia mnie i stwierdziłem, że teraz nie ma co czekać już.

O chorobie Leśniawskiego-Crohna możecie przeczytać w wywiadzie dla Wyborczej (kuamioooo), duźo ciekawych tematów tam podsunął lekarz: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,17649544,Choroba_Lesniowskiego_Crohna__jak_leczyc_tajemnicze.html

I tak to się żyje na tej wsi :/
#chorujzwykopem #crohn #jelita #szpital #zalesie #reeposra #srajzwykopem #pokazmorde
Reepo - Właśnie zostałem rozdziewiczony przez 2 metrowego pytonga z kamerą na czubku ...

źródło: comment_o3HHym9yLZhYnsypMRzEiyToajsBHCc6.jpg

Pobierz
  • 115
@polanny: @pociong: e tam, ja z tym już żyłem jakiś czas, więc jest to do zniesienia, po prostu coężko będzie mi trzymać np jedną dietę, bo czasami makroelementy potrafią uciekać. Np ostatnio jadłem strasznie dużo, a nic nie przyswajało się do organizmu i byłem po prostu słaby