Wpis z mikrobloga

Co byś zrobił gdyby publiczne chodzenie nago było dozwolone? Bawi mnie podejście ludzi do nagości, która jest naturalnym stanem każdego człowieka, a jednak stanowi temat tabu. Ludzie wstydzą się nagości, są nią skrępowani, w telewizji za bardziej moralne uznaje się bijatykę lub zabijanie, które można oglądać w ciągu dnia niż nagie ciało, które będzie cenzurowane. Kolejne pokolenia dzieci (zrodzonych nago) mają wtłaczane do głów, że nie należy obnosić się z nagością, że to coś złego, że to niemoralne i można tylko w domowym zaciszu. Bo co? Widok nagich ludzi demoralizuje młodzież? Zapewniam, że jako dziecko czy nastolatek nie marzyłem o niczym innym jak o nagich kobietach chodzących po ulicy i odbiłoby się to pozytywnie na mojej psychice. Ktoś zaraz powie, że oprócz pięknych kobiet nago chodziliby też mężczyźni, ludzie brzydcy lub grubi. I co z tego? Nic co ludzkie nie jest nam obce. Mamy udawać, że nie wiemy jak wygląda ich ciało, że jest nieestetyczne? 200-kg spocony grubas w krótkim rękawie i brzuchu wystającym spod koszulki też jest nieestetyczny a jakoś może chodzić tak publicznie.

Jestem pewien, że gdyby znieść kary za chodzenie nago to większość ludzi dalej chodziłaby w ubraniach, bo wstydzi się swojego ciała, a jeśli nie wstydzi to byłaby skrępowana lub miała poczucie, że to coś złego przez chore normy społeczne, które piętnują nagość. Ja w domu prawie cały czas chodzę nago, tak jest przyjemniej, nie trzeba niczego prać, w pokoju mam zawsze 27 stopni, więc jest ciepło, a gdy są goście to zakładam tylko spodenki, a koszulki nie mam na sobie nigdy, chyba, że opuszczam piwnicę. Nigdy nie wstydziłem się rozbierać i chodzić nago przy kobiecie, choć dla nich szczyt odwagi to rozebranie się do seksu, a potem już się zakrywają mimo że widziałeś ją nago, super logika. Wiele razy byłem na plażach dla nudystów, bo na zwykłych plażach gdy pokazujesz penisa to już jesteś psychopatą, pedofilem i ratownicy każą Ci opuścić plażę. Chciałbym chodzić nago po parku, po lesie, po ulicy, po sklepach, chciałbym żeby był wybór i jeśli ktoś chce chodzić nago to powinien mieć do tego prawo, tak samo ci co się wstydzą mają prawo się ubierać. Nie może być tak, że grupa wstydnisiów będzie dyktować innym ludziom jak mają żyć zasłaniając się 'moralnością'. Za 100 lat nasi potomkowie będą patrzyć na nas z takim zdziwieniem z jakim my patrzymy na XIX wiek gdy kobieta pokazująca trochę ciała była uznawana za szmatę. Ja i inni nudyści wyprzedzamy swoje czasy, szkoda tylko że większość społeczeństwa rzuca nam kłody pod nogi.
#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #bekazrozowychpaskow #oswiadczenie #ankieta #kiciochpyta #4konserwy

Co byś zrobił gdyby publiczne chodzenie nago było dozwolone?

  • Chodziłbym nago 14.6% (128)
  • Chodziłbym w ubraniach, ale nie mam nic przeciwko aby inni chodzili nago 49.7% (436)
  • Chodziłbym w ubraniach i nie chciałbym aby inni chodzili nago 35.8% (314)

Oddanych głosów: 878

  • 25
@LudzkieScierwo

a ja jestem pewien, że gdyby znieść kary za chodzenie nago to większość ludzi dalej by chodziła w ubraniach, bo nie wstydzi się swojego ciała, ale ubrania są takim wytworem, który w oczach ludzi jest też jak najbardziej ok, ludzie nie mają ochoty się cofać do czasów prehistorycznych, skoro wytworzyli każdy typ wygodnych i przyjemnych ubrań.

i to nie są chore normy społeczne, zastanowiłeś się po co one są? myślałeś w
@lll_III: Powtarzam, że w wielu kulturach ludzie chodzą nago, więc nie jest tak, że wszyscy ludzie wymyślili wygodne i przyjemne ubrania. Druga sprawa to kwestie klimatyczne, wiele kultur musi się czymś okrywać, bo jest im zwyczajnie zimno. Trzecia sprawa to możliwość wyboru - jeśli dla Ciebie nagość jest intymna to chodź w ubraniach, ale jeśli dla innych nie to powinni mieć prawo do chodzenia nago. Zakaz nie jest przypadkowy, wynika z
@seba38 widziałam XD. Żaden widok mi nie straszny
@LudzkieScierwo jak byłam mniejsza filozofowałam na ten temat w odniesieniu do Biblii. Myślałam, że gdyby Ewka i Adam nie zgrzeszyli, nie byłoby wstydu i ludzie dalej chodziliby wszędzie nago, bez wstydu, tylko, że trochę zimno by było zimą