Wpis z mikrobloga

Może głupie pytanie, ale... pracuję na klawiaturze Apple link moim zdaniem jest idealna, mały skok, szybko i cicho klepie kodzik. W domowym zaciszu mam klon 4techa link jest wyższa (mniej wygodna), klawisze są wujowe, nie mówiąc o "wpadających" klawiszach, które się blokują.

Pytanie do Was, zastanawiam się nad klawiaturą mechaniczną z niebieskimi przełącznikami, będę jej używał w 95% do pisania. Nigdy nie miałem takiej klawiatury... czy waszym zdaniem pisze się szybciej/wydajniej/łatwiej na takiej applowo/laptopowej, czy na mechanicznej? Czy nadaje się do używania w pomieszczeniu, gdzie pracuje kilka osób (czy nie będzie przeszkadzać innym)? Jakieś wady/zalety, może macie jakieś ulubione modele, które możecie polecić?

Koniecznie potrzebuję klawiatury numerycznej. Pamiętajcie bracia, że dla ubarwienia naszego życia w piwnicach, mile widziane jest podświetlane klawiszy #pdk


#webdev #programowanie #klawiaturamechaniczna
  • 20
@macza: szybciej raczej na nożycowych na pewno, łatwiej imho też, może jakiś gigabyte force k7/cougar 200k/cougar 300k ? ja zapewne będę brał cougar 300k następnym razem jak klawiaturę będę zmieniał :P
@macza: słyszałem dużo dobrego o http://www.wasdkeyboards.com ale nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości w porównaniu do klawiatury jabłkowej.

Mechaniczne na pewno trzaskają, nie ważne jaki model. Więc do firmy albo jakiegoś co-workingu bym się z nią nie porwał bo sumienie by mi nie pozwalało przeszkadzać innym. Do domu ewentualnie można temat przemyśleć.
@macza: @adiqq też mam tego a4techa i fajnie się używa do pracy se taka samą zamówiłem, nie miałem styczności z aplowska, ale tu pewnie chodzi jednak o jakość wykonania więc może jakbym spróbował apla to bym też a4 #!$%@?
@macza: w pracy mam klawiaturę Apple, w domu mechaniczną z brązowymi przełącznikami. Dla mnie moja mechaniczna jest najlepszą klawiaturą na której pisałem. A ta od Apple jest zaraz po niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Np. na OS X masz długi skrót od robienia screenów Command + Shift + Ctrl + 4. Na mechanicznej bez problemu to wciskam, chyba dzięki temu że ma wysoki skok i może też
@macza: Bez względu jakie switche wybierzesz to i tak nie poleciłbym jej do biura, mam brązowe switche i kiedyś mi się podobał ten stukot ale osobiście wolałbym teraz coś cichszego, nawet pracując samodzielnie w zaciszu domowym.
@macza: no co dzięki, miało być 100 i usuwamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do tego czucia, to polecasz przejście na tę aplowską z a4? kiedyś może i bym sobie zamienił, porównywałem a4 z makową klawą i nawet podobnie wyszły na + dla a4 że ta cena
@iAdamM: moja a4 jest strasznie slabej jakosci, problem z klawiszami itd.

Applowa plusy:
* niższy profil
* cięższa, ale gumy słabiej trzymają
* aluminium, większe odstępy - łatwiej czyścić
* mniejszy skok klawiszy
Applowa minusy:
* problemy z zamianą klawiszy
* problemy z dodatkowymi klawiszami
* krótki kabel (jest przedłużenie)

a4 wygrałaby tylko jakby kosztowała 35zł, inaczej warto dopłacić te 120zł i mieć rzecz na kilkanaście lat
@Harry19911: to kolejny minus który nie dotyka nawet klawiatur za 10zł :D W USA mają fajne strony gdzie klawiatury można skonfigurować pod siebie. Szkoda że u nas nie ma czegoś takiego.
to kolejny minus który nie dotyka nawet klawiatur za 10zł :D


@rybak17: bo Razery to są trochę przekombinowane, aktualizacja sterowników w systemie może powodować aktualizację sterowników w klawiaturze... Logitech jest jednak zwykłą klawiaturą