Wpis z mikrobloga

Post skierowany do ludzi od #programowanie z obszarów #msdynamics. Kilka lat temu pracowałem jako programista #msdynamics (wtedy to było po prostu #axapta) przez 3 lata, nawet jakieś certyfikaty porobiłem. Wtedy o ile pamiętam były to wersje 3 i 4. Od tego czasu miałem 6-7 letnią rozłąkę z DAX i obecnie zastanawiam się nad powrotem do branży. Czy dużo jest do nadrobienia? Są jakieś materiały online z których mógłbym odświeżyć swoją wiedzę czy nadal posucha tak jak kiedyś?

Inne pytanie o opłacalność takiego przedsięwzięcia: jakie widełki na takim stanowisku? Doświadczeniem nie czuje się juniorem, miałem kilka swoich, dosyć dużych projektów a i przez te kilka lat też nie próżnowałem (#perl, #csharp) ale po takiej przerwie na pewno też nie jestem seniorem.

Z tego co słyszałem jest ssanie bo brakuje ludzi z doświadczeniem?
  • 3
@damyrade: Ja się dość mocno wgłębiłem w AX 4.0 a potem w 2009.
Z 2009 na 2012 duży przeskok, very .NET, much C#
Teraz nowa to 2016 (czy też AX7, bo znowu wracają do zwykłych numerków). Już gdzieś od 3-4 lat nie jestem na bieżąco, ale podejrzewam, że z wersjami 3/4 już mało wspólnego.

Co do ssania - rynek wąski, ale stawki dla specjalistów wysokie (15k to raczej dół widełek). Ja
@damyrade: Jak zdalnie to Lublin nie przeszkadza w niczym ;)
Poza firmami czysto developerskimi (takich z AX dość mało w PL według mnie, rynek zaorany przez kilka dużych) jest na pewno miejsce w firmach, które mają wdrożony system i powoli zdają sobie sprawę, że modyfikacje mega drogie.

Co do raportów - nie wiem jak w tych nowszych wersjach (jak pisałem zatrzymałem się jak 2012 dopiero wchodziła). W 2009 się w stosunku