Wpis z mikrobloga

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,
Dziś chciałem poruszyć temat obrażania papieża na wykopie.

2 kwietnia 2005 roku ryczałem jak bóbr, gdy o pamiętnej godzinie Karol Wojtyła odszedł z tego świata. Miałem wtedy 15 lat. Był i nadal jest dla mnie ogromnym autorytetem. Jestem wierzący. Głęboko wierzący. Nie wstydzę się swojej wiary, nie wstydzę się Boga, nie wstydzę się kościoła. Uważam, że Bóg odegrał i nadal odgrywa ogromną rolę w moim życiu. Gdyby nie on, to prawdopodobnie nie byłoby mnie już na świecie.

Dlatego tak bardzo nie rozumiem dlaczego #wykopobrazapapieza - człowieka o złotym i wielkim sercu. Dlaczego tak bardzo drwicie i wpisujecie godzinę w której odszedł ten wielki człowiek. Ja wiem, że na tym portalu większość przebywających to samotne, niewychodzące do ludzi przegrywy, którym, no, nie oszukujmy się - nie wyszło w życiu. Wśród kobiet raczej się tego nie zauważa, choć samotne, grube atencjuszki czasem wypisują różne głupoty.

Drwienie z Karola Wojtyły bierze się pewnie stąd, że jest modne. Po prostu. Pamiętajcie jednak, że czyniąc zło tutaj, zamykacie sobie drzwi do Królestwa Niebieskiego. Czy warto więc dla kilku chwil śmiechów i chichów niszczyć sobie piękną przyszłość, przy okazji zachowując się jak intelektualne dno? Dlatego zacznijcie #rozdajo miłość i pokój.

Weźcie to sobie do serca i przestańcie. Po prostu.

Z Panem Bogiem. Miłej niedzieli i udanego, szczęśliwego i co najważniejsze - katolickiego tygodnia.
Amen.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #religia #niedzielawieczur
  • 21
@DiabloFan: niestety, spora czesc uzytkownikow robi takie rzeczy dla plusow, moze ich to jakosc dowartosciowuje? czuja sie czescia jakies spolecznosci poklepujac jeden drugiego po ramieniu i mowiac, ze to takie smieszne?

widzisz, to tak samo jak z tematem regge czy polskimi kabaretami, napisz tylko cos pozytywnego na ten temat to zleci sie cala masa takich ludzi i zacznie sie hejt :)
@DiabloFan: i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godność człowieka?Ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie, chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie
@DiabloFan: jestem na Wykopie już długo powiem ci że obrażanie papieża nie wywodzi się z Wykopu. Początkowo użytkownicy Wykopu byli złośliwie wrabiani w obrażanie papieża, przez bliżej nieokreślony gimbo-margines społeczny. Ktoś wrzucał jakieś bluźniercze memy czy filmiki na youtube z doklejonym logiem Wykopu lub dopiskiem "Wykop pozdrawia". Z czasem ta patologia wpadła na to aby założyć konta na Wykopie i stąd kontynuować swoje poczynania. Tak więc, można sie domyślać ze ktoś
@DiabloFan: Chyba trochę przesadzasz z tym obrażaniem. Z tego co widzę, to większość wpisów w tagu #wykopobrazapapieza to najzwyklejsze #heheszki. Rzadko trafiają się naprawdę bluźniercze czy obraźliwe treści, a jak już do tego dochodzi, to moderacja reaguje szybko i usuwa takie wpisy, a autora karany jest banem. Czasem moderacja bywa w tych sprawach wręcz nadgorliwa.. Powiem więcej - Jan Paweł II słynął z dystansu do siebie i poczucia humoru, więc
k.....1 - @DiabloFan: Chyba trochę przesadzasz z tym obrażaniem. Z tego co widzę, to ...

źródło: comment_abvSWH62zc9AV1ax02B9re3H1jXuKWFe.jpg

Pobierz