Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
mam problem zdrowotny, z którym nie mogę sobie poradzić - Zawroty głowy. Mam 72 lata ( ͡º ͜ʖ͡º), więc zawyżam Wam średnią :) Do założenia konta namówił mnie syn.

Byłabym szczęśliwa, gdyby któryś z Mirków-lekarzy spróbował przeprowadzić diagnozę na odległość. Odbijam się od lekarzy, za każdą wizytę płacę i jak dotąd nic nie ustalono.

Poniżej prezentuję problem jaki mam od kilku miesięcy:

### Charakterystyka zawrotów głowy:
- Ataki zawrotów głowy w większości zdarzają się w pozycji stojącej;
- Zawroty mają postać nieokreśloną, brak wirowania horyzontu, czuję wirowanie wewnątrz organizmu;
- Ataki zawrotów zdarzają się co 40-60 minut;
- Podczas ataku zawrotów głowy występuje lekkie kołatanie serca;
- Podczas ataku czuję jakbym miała stracić przytomność, wrażenie, że zaraz się przewrócę;
- Po ataku zawrotów głowy czuję słabość (jestem "przetrącona", zmęczona, czuję w całym ciele brak siły);
- Czasem po ataku czuję dziwne uczucie w uszach, lekkie "zatkanie";
- Pierwszy atak zawrotów głowy pojawił się podczas mycia okien, na początku lipca 2016;

### Kiedy nie występują:
- Zamkniędcie oczy nie wpływa na uczucie zawrotów;
- Zawroty nie występują podczas leżenia i siedzenia;
- Zaworty nie wpływają na ruchy ciała:
- nie mam drżenia rąk;
- nie mam zaników świadomości;
- nie mam oczopląsu;

### Parametry organizmu:
- Cisnienie cały czas 150-170 / 70-80 / tętno 60-70;
- Cukier wahający się miedzy 80-300;
- Waga: 78kg;
- Wzrost: 168cm;
- Wiek: 72 lat.

### Choroby zdiagnozowane:
- Cukrzyca
- Nadciśnienie
- Choroby kręgosłupa
- Lewostronne skrzywienie odc. L
- Masywne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze z osteofitami na przedniach krawędziach trzonów przestrzeń L5 - S1 zwężona
- Zmiany zwyrodnieniowe w stawach L4 - L5 - S1
- Linia obciązenia statycznego przesunięta do przodu
- Kręgosłup TH naprzemiennie lewo-prawo boczna skolioza odcinka piersiowego
- Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze z osteofitami na przedniach krawędziach trzonów w odcinku piersiowym
- W obrębie aorty brzusznej liczne uwapnione blaszki miażdzycowe przechodzące na naczynia trzewne (pień trzewny, tętnica śledzionowa, nerkowe, biodrowe)
- W miejscu odejścia prawej tętnicy nerkowej widoczna blaszka miażdzycowa, która przewęża światło do 4.3mm, w miejscu odejścia lewej tętnicy nerkowej widoczne uwapnienia blaszki miażdżycowej, przewężającej światło do 4mm.
- Guzek nadnercza lewego o średnicy 11mm
- Zwiększenie tkaniki tłuszczowej krezki z obecnoscią węzłów chłonnych w osi krótkiej do 6mm
- Neurolog nie wskazał nieprawidłowości, sugeruje problemy kardiologiczne.

### Lekarstwa:
- Betaserc
- Promolan
- Spironol
- Duret
- Glukophage
- Insulina humalog
- Insulina lantus
- Atoris

#lekarz #diagnostyka #zawrotyglowy #medycyna
  • 32
@wandas: usuń konto i idź do lekarza wykop to nie jest przychodnia


@Bez_Komentarza: W przychodniach jestem codziennie. Prywatne wizyty mam co tydzień. Niestety większość lekarzy nie wyjazuje większego zainteresowania moim problemem :( Nie polecam nikomu problemów ze zdrowiem i konieczności błąkania się od specjalisty do specjalisty. Dlatego zdecydowałam się tu napisać, może jest tu jakiś młody jeszcze nie zepsuty lekarz, którego mój przypadek zainteresuje.
@wandas: Czy występują np. szumy uszne, dzwonienie lub uczucie pełności w uchu? Jak długo trwa taki atak? Czy atakom towarzyszą nudności / wymioty, oczopląs? Czy zauważyła u siebie Pani pogorszenie słuchu? Czy obserwuje Pani chwiejny chód z tendencją do zbaczania w jedną stronę?
@Dr_Kabaczek: Szumy uszne - nie, dzwonienie pełność - nie, atak jest właściwie cały czas gdy chodzę, czasem tylko się zwiększa. Nie ma nudności i wymiotów, brak oczopląsu. Nie pogorszył się u mnie słuch, nie mam problemu z chwiejnym chodem, za to czuję się oszołomiona i trudne do opisania uczucie zawrotów w głowie. Przez te objawy mam brak chęci robienia czegokolwiek.
@wandas: podejrzewam, że lekarz w takim razie już wykluczył zapalenie nerwu przedsionkowego (temu towarzyszyłyby zaburzenia równowagi) lub chorobę Meniera (szumy uszne, upośledzenie słuchu). Faktycznie opisane przez Panią objawy sugerują kardiologiczne pochodzenie zawrotów. Koniecznie trzeba to zbadać. Nieregularne tętno przy kołataniu serca, dyskomfort w klatce piersiowej, duszności, omdlenia mogą być objawem m.in. migotania przedsionków.
@Dr_Kabaczek: Wydaje mi się, że kardiolog nie mówił nic o migotaniu przedsionków. Mówił za to coś o miażdzycy, nie mam tego jeszcze zapisanego. Postaram się dostarczyć te dane w poniedziałek. Dziękuję za odpowiedzi!
@Milady88: Trudno określić, nie mam tego jak spie, czy jak siedzę długo, dopiero jak wstanę i pochodzę to zaczyna mi się kręcić w głowie. Nie określiłabym tego jednak jako pływania, czy kręcenia, tylko dyskomfort, złe samopoczucie w głowie, coś podobnego jak czasem gwałtownie wstaniesz i Ci "się zakręci w głowie".