Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie 2 tygodnie miałem przyjemność obcować z czterema firmami kurierskimi. Oto zapiski z mojego dziennika:

- DPD podejmowało 5 prób odbioru opłaconej paczki. Niestety bezskutecznie, bo kurier za każdym razem miał coś pilniejszego na głowie i ani razu do mnie nie przyjechał. Interwencja na infolinii i pisemne skargi nie pomagają.

- UPS przyjechał w ciągu 24 godzin od zamówienia kuriera. Nawet zadzwonił rano zapytać czy może być o tej i o tej. Po następnych 24 godzinach paczka była u odbiorcy.

- K-EX podejmuje już trzecią próbę odbioru opłaconej paczki. Kurier bez słowa dwa razy nie dojechał. Interwencja na infolinii nie pomogła. Dziś teoretycznie ma przyjechać.

- GLS paczka w ciągu 48 godzin trafiła od nadawcy do odbiorcy. Odbiór bez opóźnienia.

#dpd #ups #kex #kurier #kurierzy
  • 35
@latoureiffel: TNT - zamówienie (dokumenty do podpisania) wysłane 3.10, 4.10 pierwsza próba dostawy (zakończona statusem 'nie zastano nikogo w domu'), ale ze względu na godzinę - przełożona na inny dzień - umówiliśmy się na na piątek, 7.10, na konkretną godzinę. W piątek kurier dzwoni, że nie da rady przyjechać i że może przekierować paczkę tam, gdzie pracuję (inne miasto). Daje mu namiary. Co ciekawe, piątkowa dostawa zakończona statusem, że nie było
@latoureiffel: aż dziwne. A nie masz czasem możliwości odwiedzić "strefy paczki" czy jakoś tak?
Ja się już parę razy naczekałem na kuriera.. teraz pakuję się w samochód albo z buta (mam z 500m) i jak na razie 100% moich paczek jest drugiego dnia u odbiorcy. Bez czekania, bez proszenia.


i

@latoureiffel: Miejscowość: POZNAŃ
Ulica: 28 Czerwca 1956r. nr 172 (sklep Tanie-tonery.pl)

Zamawiam przez brokera i niosę pakę... cebula we mnie silna ;-)
Edit: jeszcze na Wierzbięcicach jest i Czajcza
Może podpasuje tobie lokalizacja