Wpis z mikrobloga

@reflex1: W sumie dziwię się, że w takim kraju nie jest bezpłatna. W końcu poruszano tam nawet temat płacy gwarantowanej, a bezpłatna komunikacja to w końcu oszczędność dla środowiska.
@FireDash: Było kiedyś referendum w Genewie na ten temat, ale odrzucili.
A to na które zbierają teraz podpisy, to ciąg dalszy ostatniego referendum, w którym Genewczycy wywalczyli obniżenie cen biletów z 3,5 chf do 3 chf.
Bo TPG (taki odpowiednik MZK/ MPK) stwierdziło, ze po obniżce nie domyka budżetu i chcą znowu podwyższyć, tym razem do 3,2 chf.
@FireDash Na szczęście każdy kanton i gmina są w pełni samodzielne więc mogą w każdej chwili przeprowadzić taki eksperyment. A może nawet były takie próby...
Wprowadzenie tak radykalnego rozwiązania od razu w całym kraju wydaje się być bardzo ryzykowne.
@soma115: Nikt tu nie mówi o wprowadzeniu czegokolwiek z dnia na dzień, po prostu wydaje mi się, że taki kraj raczej powinien dążyć w tym kierunku. Dbają o środowisko naturalne i mieli referendum na temat dochodu gwarantowanego, czemu by nie zapewnić każdemu bezpłatnego transportu?
@FireDash Wydaje mi się, że Szwajcarzy bardzo ciężko pracują na swój dobrobyt i nie stać ich na dawanie czegokolwiek za darmo. Ale mogę się mylić. Trzeba być szwajcarem żeby zrozumieć ich decyzje.