Wpis z mikrobloga

#truestory #logikarozowychpaskow #odpieluszkowezapaleniemozgu ojciec był niedawno w sklepie i stał w kolejce przed jakąś babą z małym dzieckiem. laska płaciła kartą, ekspedientka podała jej ten czytnik i po wpisaniu kodu zostawiła go na skraju lady. dzieciak się tym czytnikiem zainteresował i zaczął coś tam na nim klikać. matka mu kilka razy powtarza żeby zostawił i nie dotykał, to samo ekspedientka, a gówniak miał to w dupie i się pytał ciągle "a czemu, a czemu?" ojciec żartobliwie z uśmiechem na ustach powiedział "bo nie ma dżemu." jak wtedy ta mamuśka na niego siadła "buhuhuhuuu, proszę się tak brzydko nie zwracać do mojego dziecka, proszę tak nie mówić!" i wylazła obrażona. co było w tym brzydkiego i obraźliwego lol, #!$%@? święte krowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 34
  • Odpowiedz
@tei-nei:
Wiesz, jej obrażenie nie ma akurat żadnego znaczenia. #!$%@? z nim. Bardziej interesujące jest to, że takie baby potrafią sobie jakoś ubzdurać, że mają nad innymi osobami jakiekolwiek zwierzchnictwo.

Jak dla mnie to raczej fajna, banalna mini-okazja żeby poćwiczyć asertywność, stoicyzm i niedanie się zepchnąć do defensywy.

Ja mam takie #coolstory z matką i gówniakiem, gdzie nie zrobiłem kompletnie nic, a matka i tak się przyburzyła ;D Do dziś się
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: Niekoniecznie im sie lampka zaswieci i spokornieja. Moga sie zrobic jeszcze wscieklejsze. Albo moga zaczac robic z siebie ofiare i nakrecac gownoburze pod tytulem "BIEDNA JA MATKA Z DZIECIĄTKIEM ATAKOWANA". A wtedy to juz masz przesrane, bo caly tlum bedzie przeciwko Tobie.
  • Odpowiedz
@Shanny: Ale wiesz, jeżeli zachowasz spokój, to nikt normalny takiej mamuśki nie poprze, ewentualnie jakieś mohery będą coś mruczeć pod nosem. Jak zacznie nakręcać gównoburzę, to trzeba po prostu skwitować to uśmiechem politowania i wrócić do własnych czynności. Co zrobi? Pobije Cię? Jej negatywne emocje niech pozostaną jej problemem. W pełni popieram @Sh1eldeR.
  • Odpowiedz
@BratJuzew: Ale taka mamuska szybko odwroci kota ogonem. Ludzie maja zakodowane, ze jak pada haslo "matka z dzieckiem", to inni sa na przegranej pozycji. Taki archetyp funkcjonuje. Tlumu nie obchodzi, ze masz racje. Kiedys bylam swiadkiem takiej sytuacji - gruby gowniak pcha sie w kolejce tracajac innych ludzi, w tym starszych. Jakis pan, zeby go zatrzymac, lapie go lekko za kaptur i mowi spokojnie do niego, zeby sie nie przepychal. Na
  • Odpowiedz
Facet mowi calkim logiczne swoje, ale mamunia wykrzykuje na caly regulator swoje.


@Shanny: O, tutaj właśnie błąd, o którym wspomniał @Sh1eldeR. Nie przetłumaczysz nic logicznie komuś, kto się aż gotuje wewnętrznie od emocji.

I co zrobisz? No nic.


No właśnie, najlepiej nic. Olać i nie pozwolić jej przerzucić na Ciebie swojej wścieklizny. Dla Ciebie to tylko minuta, ona ze swoim #!$%@? musi współistnieć całe życie. ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Shanny: przy ilu takich sytuacjach było się świadkiem, najgorsze jak gówniak drze się na cały autobus bo chce wyjść z wózka, albo na wszystkich wpada, biega gdzie popadnie, a matka ma to kompletnie w dupie i stoi jakby była głucha, bo jej dzieciaczek ma prawo drzeć mordę. często inni ludzie próbują wtedy zagadać i żartobliwie mówią, żeby był cichutko bo kierowca się zdenerwuje i wyrzuci z autobusu. zawsze czekam, czy mamuśka
  • Odpowiedz
@Shanny: Jak się nie potrafi postawić nawet takiemu tłumowi debili to zawsze będzie się gnojonym.

@Sh1eldeR: Mam fajne coolstory z kolejką do lekarza.

Jakaś tępa dzida z gówniakiem chciała się wpierdzielić do lekarza przede mną. Złapałem ją za kark i pociągnałem do tyłu, ale tak żeby się nie wywaliła.
Wyskoczyła do mnie z ryjem, że co ja robię, ona jest kobietą z dzieckiem.
A ja skwitowałem to wprost na głos:
  • Odpowiedz
@Shanny:

"BIEDNA JA MATKA Z DZIECIĄTKIEM ATAKOWANA". A wtedy to juz masz przesrane, bo caly tlum bedzie przeciwko Tobie.

Ten bonus mają wszystkie kobiety. Nie tylko matka z dzieckiem. Ponieważ istnieją wredne, makiawelistyczne szmaty, które tego nadużywają, doradzam ostrożność w reagowaniu w takich momentach. Z niekorzyścią dla prawdziwych ofiar, niestety.

W moim przypadku nie było żadnego tłumu i myślę, że dlatego mogła się choć minimalnie zesrać. Tj. rozważyć tę mało prawdopodobną
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: ale napisałem że wyskoczyła do mnie z ryjem. Po drugie znam tą babę i ona non stop się #!$%@? przed ludzi jakby była jakąś królową klozetów.

Wiesz, jestem cierpliwy, potrafię wiele rzeczy puścić płazem. No ale #!$%@?, ile można.
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: Mam kilka pytań. 1. Wytłumaczyłeś genezę "chamstwa". Po prostu działa, popłaca. Jednak wychowanie nas uczy, żeby piętnować chamstwo. Takie rozwiązania nakręcają wzajemną agresję.
Z Twoich przemyśleń wynika, że lekkie chamstwo jest racjonalnym zachowaniem. Nie przeraża Cię to?
Czy miło jest mieć taki "mindset"?
2. Kiedy widzisz matkę z dzieckiem nie łapiesz się na tym, że myślisz o nich "bydło"?

PS. Reakcja postronnych ludzi jest zrozumiała - dowolna matka z dzieckiem
  • Odpowiedz