Wpis z mikrobloga

#truestory #logikarozowychpaskow #odpieluszkowezapaleniemozgu ojciec był niedawno w sklepie i stał w kolejce przed jakąś babą z małym dzieckiem. laska płaciła kartą, ekspedientka podała jej ten czytnik i po wpisaniu kodu zostawiła go na skraju lady. dzieciak się tym czytnikiem zainteresował i zaczął coś tam na nim klikać. matka mu kilka razy powtarza żeby zostawił i nie dotykał, to samo ekspedientka, a gówniak miał to w dupie i się pytał ciągle "a czemu, a czemu?" ojciec żartobliwie z uśmiechem na ustach powiedział "bo nie ma dżemu." jak wtedy ta mamuśka na niego siadła "buhuhuhuuu, proszę się tak brzydko nie zwracać do mojego dziecka, proszę tak nie mówić!" i wylazła obrażona. co było w tym brzydkiego i obraźliwego lol, #!$%@? święte krowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 34
  • Odpowiedz
@niechcacy_przypadkiem:

1. Wytłumaczyłeś genezę "chamstwa". (...) Jednak wychowanie nas uczy, żeby piętnować chamstwo.

Zalecam jednak trzymać się jakichś granic. Na tyle, na ile to możliwe. I radzę to stopniować. Chamstwo w sensie stricte to jedna z ostateczności. Oschły "brak uprzejmości" wypada mieć bliżej pod ręką.

W większości przypadków, tego "nieuprzejmego" działania powinniśmy używać wyłącznie defensywnie. Gdy ktoś sobie z nami jakoś pogrywa.

Osobiście również bardzo nie lubię łatwych celów, gdy ktoś
  • Odpowiedz
W większości wypadków jednak otaczający nas ludzie nie są chamami. Opłaca się być uprzejmym. Ja się spotykam ze sporą dawką uprzejmości, życzliwości i uśmiechu. Nie żebym często coś od kogoś potrzebował. Ale głupie akcje w sklepach, aptekach, warzywniakach... nawet na poczcie... nawet jak za studenta łaziłem do dziekanatu. Te wszystkie miejsca, gdzie ludzie dość często narzekają na chamstwo -- ja go tam za bardzo nie widziałem. Raczej uprzejmość. Może przez to, że
  • Odpowiedz
@tei-nei:
Jedyne racjonalne rozwiązanie to delegalizacja dzieci do lat 10 (i rodziców dzieci do lat 10) w przestrzeni publicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: Ja to czasem sie boje usiasc w zatloczonym autobusie, bo sie okaze ze jakas ą ę jest w drugim tygodniu ciazy i moje zdjecie trafi do neta jako "typowy cham polak". itd.
I stad sie bierze m.in stulejarstwo. Mlode chlopaki lataja za tepymi dzidami i boja sie okazac im dezaprobate, a one takich adoratorow pozwalajacych na wszystko maja 100 nawet jak są 4/10
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek:
No skoro nie pozwalam nawet, by pomiatały mną roszczeniowe matki z dzieckiem, to faktycznie -- Trump czy Putin to przy mnie spolegliwi kolesie ;-)))))

@LR300:
To trafi do neta. Zrobione przez stulejarza gdzieś z tyłu, podpisane niesłusznie. I co z tego?

Mniej przejmowania się innymi.

Jasne: żyjemy w społeczeństwie, gdzie warto współpracować. Jak bierzesz więcej niż powinieneś, bądź wdzięczny, doceniaj i staraj się być gotowym oddać innym. Jak w
  • Odpowiedz
to jest na zasadzie dobrowolnej uprzejmości, a nie wypełniania ich roszczeniowości.


im bardziej je chronisz tym są mocniej roszczeniowe:) fajnie tak zobaczyć jak piana z ust im sie sączy, jaką ządzę zemsty pałają gdy nie zrobisz tego czego oczekiwały:) niech sie uczą że się nie należy, a to akty dobrej woli, tylko i wyłącznie:)

@Sh1eldeR: > Dlatego nieraz bardziej opłaca się otrzeć o chamstwo, a przynajmniej o bezczelność, z jaką one
  • Odpowiedz