Wpis z mikrobloga

@jathek: Nie są ocieplane. Za to dzięki zastosowaniu szycia metodą goodyear welted są bardzo dobrze odizolowane od podłoża. Pomiędzy skórzaną wkładką a gumową podeszwą znajduje się warstwa masy korkowej, która zapewnia wysoki komfort użytkowania ( dzięki niej but dopasowuje się do kształtu stopy użytkownika) oraz stanowi bardzo dobry izolator. W tych butach można śmiało chodzić w temperaturze -15- - 20 stopni zdając się jedynie na grubszą skarpetkę :) Potwierdzone przez sporą
Du Puy


@klasycznebutypl: spiesze wiec rowniez doprecyzowac.
Nie ma czegos jak najlepsza, czy najgorsza garbarnia.
Jesli od procesu moczenia az do stolu sorterskiego wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuka, nei ma problemu z jakoscia wykonania. Troche sie madrze, bo 18 lat spedzilem jako technik kilku sporych garbarni, produkujacych dla LV, Gucci, D&G, a ostatniej dla firmy Hermes.
Oczywiscie nie mowie o malych garazowych firmach bo te sie nie licza zupelnie.
Obecna
@PMV_Norway: obiektywnie uznawana za jedną z najlepszych. Pisząc o skórze litej, chodziło nam o to, że nie jest to dwoina, troina. Jest to sformułowanie potoczne. Nie zaobserwowaliśmy, aby skóry te miały wady jakościowe. Jeśli jest potrzeba rynkowa to nawet najlepsze skóry licowe są przetłaczane. Carlos korzysta też ze świetnych skór tłoczonych na skórę a la croco. Nie mamy porównania do skór stosowanych w produktach w/w firm. Wiemy, że nasz producent nie
@klasycznebutypl: No mow jak do slupa :D
Przetlaczane skorki sa z definicji gorszej jakosci juz w polfabrykacie. Nie moze byc inacze, gdyz na anilinowych wykonczeniach, woskowych, badz wykonczonych tluszczem wszystko widac.
Garbarnia nie moze pozwolic sobie na spadek jakosci, kazda taka "wtopa" powoduje wypadniecie z rynku.
Skor wolnych od wad jest naprawde niewiele, wiec sie ich nie przetlacza z definicji.
@Ruler nie spotkałem się z takim obuwiem. Więc nic nie powiem. Jedyne co mogę powiedzieć, to generalnie sprzedawca mówi to co ma na metce, ewentualnie to co zostaje mu przekazane od producenta. Dla mnie osobiście wybór butów na własne nogi nie jest prostym zabiegiem. Wiem za dużo o tym jak działa branża nie tylko w Polsce. Przykład. Piękne szpilki. Sporo z nich obciagniete jest folią, której nie bardzo widać. Folie nakłada się