Wpis z mikrobloga

#tajlandia #tailand

Cześć, mam pytań do tych co już byli lub planują być w Tajlandii o podzielenie się swoimi opiniami na temat wycieczki.

1.Czy ktoś był na wycieczce łączącej zwiedzanie/poznanie przyrody i natury/relaks na żółtej plaży? (Przemieszczenie się po Tajlandii a nie żadne inkluziwy :P )

2. Czy zakładając, że lecę z drugą osobą do Bangkoku to czy chcąc zobaczyć coś na północy + na zachód/południe opłacalne jest wykupowanie wycieczek w miejscowych biurach podróży

3. Co myślicie o pomyśle, Bangkok > coś na północy (nie wiem co :D ) > powrót do Bangkoku > lot na Phuket > lot do Bangkoku > Polska
długość dni wycieczki do 16 dni.

4. Czy w Phuket jest coś ciekawego oprócz plaży- bo kwestia ile spędzić tam czasu (dla upewniania- najlepszym transferem na Phuket jest samolot? Bo Google Maps pokazuje 12 godzin jazdy samochodem na południe :P )

5. Noclegi planujemy na airbnb/booking. Lot lipiec lub sierpień 2017. Wylot Kraków lub Warszawa, mam nadzieje, że jeszcze będzie jakaś promocja na loty bo obecnie cena to 2600 i ciekawi mnie czy ta cena będzie obniżona. I tutaj pytanie, lepiej lecieć w lipcu czy w sierpniu?
Chodzi o to, żeby było mniej turystów.

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

@wiewiorpl: @michalmolenda:
  • 10
@kalisper: Na Północy polecam Chiang Rai lub Chiang Mai, ewentualnie można zahaczyć na 1 dzień do Phrae. Turystów jest tyle samo w lipcu i sierpniu. Co do innych punktów, to nie pomogę - nie byłem w Tajlandii jako turysta :/
@kalisper: 1. Tajlandia jest łatwym krajem do przemieszczania i organizowania sobie wolnego czasu. Wystarczy nieco pomyśleć, przeczytać i zaplanować. Hoteli i guesthousów jest pełno wszędzie, w cenach od 10 do 1000$ za noc.
2. Jeśli chcesz mieć wszystko podane na tacy to tak, warto przepłacać. W innym wypadku patrz pkt.1 Generalnie też łatwo jest dać się naciągnąć miejscowym :)
3 i 4. Są fajniejsze i piękniejsze wyspy niż Phuket. Zależy czego
@kalisper Więc tak :)

1) Nie bardzo rozumiem ten punkt? 90% wycieczek to wycieczki jednodniowe, gdzie trochę zwiedzasz, trochę odpoczywasz, trochę jesz itp. Oczywiście nie mówię o wycieczkach typowo nastawionych na aktywność (np. treking po górach).
2) Moim zdaniem lepiej wypożyczyć skuter (15-25 zł za skuter) we 2 osoby i jeździć samemu. Wyjdzie dużo taniej i nie jesteś uzależniony od innych. Nie wszędzie tak dojedziecie (np. inne wyspy), ale jeśli jest taka
Phuket odradzam, sami ruscy i spaczeni przez nich tajowie. Na plażę to lepiej do ao nang pojechać. Oprócz tego koh pangan, koh samui z takich kurortowych miejsc. Dwa tygodnie to nie starczą na porządne zwiedzenie bangkoku, na twoim miejscu wypożyczył bym samochód (niezbędne międzynarodowe prawo jazdy) i jeździł na własną rękę. Plażing to ao nang (najmniej ludnie), pattaya, wyspy. Oprócz tego polecam zwiedić park narodowy khao sok, mają tam kemping wiec spokojnie
@kalisper: w tajlandii mamy 3 pory roku: gorąca, zajebiście gorąca i piekielnie gorąca. Lipiec-sierpień = opady, ale to takie że wszystko jest pozalewane i mimo tego że jest ciepło, wilgotność jest nie do zniesienia. Jeżeli byś chciał tam lecieć to radzę październik - marzec
Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz pojechać. Na północy wyspy październik-grudzień to najgorszy okres, a najlepsze to styczeń marzec. Sierpień będzie ok. Na południu jest już inaczej i tam końcówka roku jest ok.