Wpis z mikrobloga

@zl0ty: #cebulamotzno #bogaci #cebula

O mireczki.Wiem, że czytaliście moje ostatnie wpisy z zapartym tchem, dlatego przypomnę: Współpracuje ze szkołą językową, jeżdżę nauczać jako lektor itd. Przyjeżdżam do klienta (dwójka dzieci, jeden przed maturą, drugie przed egzaminem gimnazjalnym) Dwupiętrowa wielka chata, na podwórku X6 i X5 (jedna ojca, druga syna) No i kończę zajęcia biorę umówione 110 złotych a ojciec do mnie zagaduje
- Przepraszam nie można coś taniej
- Ale ja nie ustalam stawek, ja tylko wykonuje pracę, stawki można negocjować z szefową.
- No tak, tak ja wiem negocjowałem z nią chyba z pół godziny (WTF?!) i uważam że to jest za drogo.
- No cóż szkoły językowe tyle kosztują, nic na to nie poradzę
- A pan prywatnie nie dojeżdża? (Oho będzie ciekawie)
- Dojeżdżam a o co chodzi?
- No bo wie pan ja zrezygnuje z tej szkoły i pan będzie do mnie prywatnie jeździł na Pańskich stawkach
- Wie pan ale to byłoby nie w porządku wobec szefowej, która to dała mi do pana namiary
- No ja rozumiem ale ja nic nie powiem, pan nic nie powie dogadamy się a ile pan by kosztował
- 85 złotych ale i tak sie nie dogadamy i tak.
- To nie.

Następnego dnia gość zadzwonił, że jestem niekompetentny, że dzieci są niezadowolone oraz że dziękuję za taką współpracę...

Mam całkiem sporo historii związanych z tą pracą, jak ktoś będzie zainteresowany chętnie poopowiadam.
  • 20
@zl0ty: może powiesz jak się zabrać za naukę angielskiego? w LO jako tako ogarniałem, matura zdana całkiem nieźle, ale potem na studiach języka jakby nie było, teraz od jakiegoś czasu też się nie używa... czasem na mieście jakiś obcokrajowiec zagadnie po ang to aż wstyd coś dukać.

w skrócie: jaka jest Twoim zdaniem najlepsza metoda na poduczenie się języka? Głównie mowa i rozumienie ze słuchu.
@Chicane: Ja osobiście zawsze uczyłem się z filmów z angielskimi lub polskimi napisami. Odtwarzałem jeden film kilkakrotnie i gdy napotykałem słowo, którego nie znam (z angielskimi napisami) To sięgałem do słownika, brałem kartkę i zapisywałem całe zdanie z filmu z tym słowem, tak aby jednocześnie zrozumieć słowo i kontekst w jakim zostało użyte, Jest to dobre, kiedy chcemy nauczyć sie rozmawiać komunikatywnie z kimś, bo przy zaawansowanym angielskim gdzie mamy tzw.
@Chicane: O widzisz mam podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ChineseMobilePhones: Ja to ten mops czy tam mopr sam nie wiem dokładnie, mijam czasem jak idę po osiedlu u mnie, po drodze tam nie mam, ale jako ciekawostka powiem Ci, że bardzo często w miarę dobrymi samochodami po te paczki przyjeżdżają często u mnie cyganie lub inne takie "ciemne" ludzie.