Wpis z mikrobloga

  • 48
Dlaczego ktokolwiek twierdzi, że mpk to jest alternatywa dla samochodu? Czekam ponad 20 minut na spóźnione 173. #krakow
  • 26
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: czasami warto zastanowić się nad mpkiem jak chociażby przejazd nowahucką, która obecnie jest nieprzejezdna. Czy nie lepiej wykorzystać nitke tramwajową w strone Małego Płaszowa i ominiąć gigantyczne korki? Albo wykorzystać pas tramwajowy na grzegórzeckiej i starowiślnej?
  • Odpowiedz
@trb: a jak dla mnie to mpk rzadko jest alternatywą. w centrum na pewno tak, natomiast im dłuższy odcinek to w większości przypadków wszędzie szybciej będzie samochodem. przykładowe trasy, którymi jeżdżę - piastów-> remontowana igołomska, samochód 25 min, autobus/tramwaj 40-45 min + jeszcze muszę dojść na/z przystanku; inna trasa - huta -> łagiewniki, samochód 30-40 min, mpk 60 min + j/w. w centrum samochód nie ma sensu, ale poza centrum wygrywa
  • Odpowiedz
ja mieszkam pod arena a pracuje na ruczaju. elegancko wsiadam sobie w tramke 52 ktory omija wszystkie korki i wysiadam prawie na petli na ruczaju. czas przejazdu 34 min. ziomek z pracy nieraz 1.5h jezdzi ta sama trase bo stoi w korkach samochodem :)
  • Odpowiedz
Dlaczego ktokolwiek twierdzi, że mpk to jest alternatywa dla samochodu?


@trb: żona ma do pracy jakieś 7-10 minut samochodem (7km, brak korków). Ma też w sumie nienajgorsze połączenie MPK - przejść 5 minut do przystanku, podjechać 10 minut autobusem, potem przejść 10 minut na nogach albo minuta-dwie tramwajem jeśli akurat podjedzie. I byłoby super, gdyby nie to że autobus jeździ raz na pół godziny, a już ze dwa razy (co daje
  • Odpowiedz
@trb autobusy na niektórych liniach w krakowie to jest porażka codziennie jeżdżę 178 i nie bylo dnia zeby sie nie spóźnił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ottar121: 139 - Nie jedzie w ogóle, a 15min później jadą 2 na raz jeden za drugim ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze lepiej jak w Mydlnikach dwa stoją na pętli, a trzeci próbuje wjechać na nią i blokuje drogę w stronę Balic ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@emil_gojny: Czyli #mpk się sprawdza, gdy mamy bezpośrednie połączenie tramwajowe. Tyle że #mpk to też autobusy (które jeżdżą jak chcą i w korkach zwykle też stoją), oraz przesiadki, czekanie na mrozie, itp, itd...

To ja już wolę stać w korku wygodnie, w ogrzewanym samochodzie.
  • Odpowiedz
@vipe m.in dzieki takiemu mysleniu e krakowie sa takie korki. no niestety, mpk idealne nie jest ale mialem kiedys samochod i za kazdym razem jak gdzies nim jechalem to sie #!$%@? ze musze stac w korkach, do tego stopnia ze go sprzedalem i teraz jestem szczesliwym nieposiadaczem auta xD
  • Odpowiedz
@trb: w większości bo ich nie stać na dojazdy samochodem i próbują sobie wmawiać że jazda komunikacją miejską to ich wybór a nie konieczność.
  • Odpowiedz
@cup12552: między innymi z tego powodu w autobusach i tramwajach są takie duże szyby - żeby ich było dobrze widać, biedaków #!$%@?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz