Wpis z mikrobloga

Przesiadłem się z C++ i trochę C# na Javę. I nie rozumiem. Nie rozumiem czym tak właściwie jest ten serwer aplikacji. W C# mam .NET i wsio. A JAVA? Dlaczego potrzebuję serwera aplikacyjnego i dlaczego mam ich do wyboru kilkanaście? Komercyjnych i nie? Czym one się różnią i czym tak właściwie są? Dlaczego nie wystarczy sama Java VM?

#java #programowanie
  • 7
Dlaczego potrzebuję serwera aplikacyjnego


@bartoneczek: A dlaczego twierdzisz, że potrzebujesz?

Serwery aplikacji to tak naprawdę udogodnienie dla Ciebie, dostarcza Ci wiele mechanizmów i narzędzi, dzięki czemu nie musisz pewnymi rzeczami zajmować się samemu.

Komercyjne? Przeważnie oferują dedykowany support.
@Jurigag: nie siedzę na codzień w .NET ale wydaje mi się że jest to raczej ciekawostka, nie wydaje mi się żeby gdzieś to stało produkcyjnie w poważnych rozwiązaniach, popraw mnie jeśli się mylę
@kapelusz: no asp.net core i kestrel to nowość bo to akurat od niedawna jest, ale myślę że szybko przejdą na to jakieś firmy które mają projekty na asp.net, bo jednak niepłacenie licencji za windowsa i wszystko co idzie za windowsem i problemami z nim i kosztami związanymi z trzymaniem tego jednak będą zbyt dużymymi plusami aby nie przejść na asp.net core + kestrel + linux