Wpis z mikrobloga

Mireczki, ale mnie niesie...
Dnia dzisiejszego doszło do lamerstwa wysokiej klasy, krótko mówiąc- zagrania w #!$%@?.
Kupiłem elektronikę z amazona, więc dostawa do polski musiała być tym #!$%@? kurierem DHL. Rano dostałem SMSa że dzisiaj otrzymam paczkę. Z racji tego że pracowałem dzisiaj 10-18 to na stronie wybrałem preawizację na jeden z ich punktów, który był zaraz koło mnie. Dostałem maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Godzinę później sprawdziłem gdzie jest paczka i okazało się że paczka dostarczona do odbiorcy i paczkę przyjął MIREK. Pomyślałem sobie:
- spoko, może MIREK to osoba, która pracuje w tym punkcie i napisali imię osoby, która odebrał paczkę.

Po 19 podbijam do tego punktu i okazuje się że dzisiaj żadnej paczki nie dostali i nikt o niczym ich nie uprzedził. Myślę sobie:
- Ok, może jakiś błąd w systemie i paczka będzie w poniedziałek.

Wracam do domu, a tu na wycieraczce leży paczka.... Od ponad 8 godzin leży #!$%@? paczka warta +500 zł pod drzwiami.
No #!$%@?... jeszcze gdyby ten przychlast zadzownił i zapytał czy może zostawić paczkę u sąsiada bo nie chce mu się jechać do tego punktu, który nota bene jest 500 m dalej to ok- zrozumiałbym.
Ale bez żadnego słowa gość zostawia paczkę pod drzwiami i podpisuje się za kogoś że paczka odebrana? No #!$%@?, gdzie my żyjemy? W lesie?

Czy mogę coś zrobić, aby ten przychlast poniósł jakieś konsekwencje? Nie wiem, napisać jakiegoś zażalenie czy coś? Mówię o czymś co realnie da jakiś efekt.

#amazon #dhl #kurier #zakupy
  • 5
@Nieinterere: Tu nie zawalił tylko sam kurier, ale ogólnie firma, bo kurier musiał nie dostać informacji o pozostawieniu paczki w punkcie, a jestem na 100% pewny, że tam by ją właśnie zostawił. Kurier nie powinien tak zostawiać paczki bez twojej wiedzy. Ja tak dziś zostawiłem gościowi paczkę pod domem (prezesowi TOPRu taka ciekawostka), ale sam mi to zaproponował gdy się z nim wcześniej kontaktowałem, i powiedział żebym na jego odpowiedzialność to
@Nieinterere Kurierka w USA robi to samo, a nawet jeszcze gorzej. Nie dość, że nie masz kontaktu do kuriera, ani on z Tobą to jeszcze przywozi paczki w takich godzinach, gdzie normalny człowiek pracuje. Jeżeli tego dwa razy nie odbierzesz to za 3cim razem jedziesz po paczkę sam! :D Jeżeli nie będzie Cię w domu bo jesteś w pracy to drugiego dnia dostaniesz o podobnej godzinie karteczkę. Zostawienie paczek samopas na wycieraczkach,
@Nieinterere: a o której godzinie zrobiłeś to przekierowanie na punkt parcelshop? wiesz ze trzeba to zrobić do 23.59 poprzedniego dnia, żeby zrealizowali?

A pozostawienie paczki bez opieki oczywiście karygodne, ale skoro dotarła do Ciebie to nie ma co zbytnio histeryzować. Jesteś konsumentem i to sklep jest w 100% odpowiedzialny za skuteczne wydanie Ci towaru, gdybyś jej nie otrzymał to po prostu zgłosiłbyś to sklepowi, że żądasz wydania towaru i nie miałbyś