Wpis z mikrobloga

  • 16
Hejo :) Dziś późno wpis bo byłem w pracy na rano. W sumie i tak miałem nie pisać ale mam zagwostke co z jednym fantem zrobić. Ale o tym później. Najpierw napisze jak spędziłem dzień
Także pobudka o 3'30, umylem zeby szybką toaleta i 3'56 tramwaj spod hostelu później przesiadka w jednego s bahna, drugiego, autobus i tak za 3 szósta byłem w pracy :) Dziś też pakowalem duże zabawki i generalnie po przerwie o 11 prawie nic nie robiliśmy bo zabrakło kartonów Xd. Jak wracałem do domu zajechal do post banku i póki co na koncie jest 70 euro, czyli to jest kasa od ludzi z wykopu a przelew z pracy jeszcze nie przyszedł. Teraz przejdę się w środę i już powinna być kasa z pracy i reszta z wykopu i wypłace całość.

Mam teraz trochę dylematów i nie wiem co robić. Dostałem dziś ofertę pracy na pakowaniu kawy w Bochum. Stawka trochę wyższa i niby cały etat umowa na stałe i załatwiają spanie. Nie wiem co o tym myśleć. Póki co wysłałem im esa i czekam na telefon by dowiedzieć się więcej szczegółów. Z jednej strony Tu mam już w miarę stabilna sytuację z pracą ale nie mam jeszcze gdzie mieszkać. ( chociaż jak uzbierać 300 euro to mam miejsce ba teltow z meldunkiem od ręki) A tam miałbym i pracę i mieszkanie. Tylko że jak bym tam sobie nie poradził to bym był w takiej dupie że sobie tego na ten czas wyobrazić nie mogę. Także nie wiem co robić. Bo jak by tam praca wypalila to zarabiał bym normalne pieniądze i miał gdzie spać.. Ale jak nie... Myślę ciągle nad tym. Co wy o tym myślicie? #kurakberlin #berlin #emigracja
  • 13
  • Odpowiedz
@kurakao: Ja bym nie skorzystał - dość się naryzykowałeś i szkoda to stracić a różnica nie tak duża - za parę miesięcy będziesz mógł sobie na taką zmianę pozwolić nie ryzykując ponownego wylądowania na bruku.
  • Odpowiedz
dodaj tag.
Pytanie, ile odejmą za pokoj 2os. czy w Berlinie mialbys pokoj 1os?
Fakt, że to zachód Niemiec i większe zagęszczenie, to plus. Pewnie drozsze pokoje to minus.
Z drugiej strony jak tam nie wypali to bedziesz na nowym terenie.
Poza tym tutaj za 140h masz 900EUR wychodzi 6,42/h na reke, zas tam 8,87/h brutto to na reke 6,2/h. Mam racje czy cos pokrecilem?
  • Odpowiedz
@kurakao: Ja bym nie ryzykował. Popracuj w tym Berlinie, poucz się niemieckiego i poszukaj sam na własną rękę. Takie oferty z grup FB albo przez agencję pośrednictwa pracy są wszystkie bardzo podobne, tj. wszędzie płaca godzinowa poniżej minimalnej (12 Euro), zatrudnienie w ramach umowy zlecenia/ o dzieło. Po co tak skakać z pracy na pracę? Już mi trochę się te twoje wpisy coraz mniej podobają
  • Odpowiedz
@kurakao: nic nie zmieniaj. Jak tamta robota nie wypali to co wtedy zrobisz. Tutaj przynajmniej wiesz na czym stoisz. Jest ciężko, ale widac ze lecisz do przodu. Pracujesz tutaj krótko(2 tyg?) i juz chcesz zmieniac pracę(??), a takich ofert spotkasz pewnie jeszcze duzo. Zastanów sie mocno, czy warto własnie w tym momencie tak ryzykowac. Ogarnij najpierw swoja sytuację mieszkaniową, popracuj trochę, a potem szukaj czegos lepszego. Trzymaj sie i zycze mądrych
  • Odpowiedz