Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie co muszą mieć w głowach tacy studenci prawa na pierwszym czy drugim roku kiedy naoglądają się #suits ?

Widzą siebie na szczycie złota 44 w #warszawa czy Skytower we #wroclaw.
Garniak za 10 patyków i sikor za drugie tyle.
Rano golf z Solorzem, później szybka sprawa w sądzie i na błotną kąpiel.
Po południu obwarzanek w budce przy biurowcu, a potem spotkanie z wściekłym Sobiesławem Zasadą:
- Zwolnię cię jeśli czegoś nie wymyślisz, zapracuj na pieniądze, które ci płace.
- Zwolnić to ja mogę ciebie, może teraz ty udowodnisz, że możesz być moim klientem, to ja tu rozdaje karty.

Gabinet pełny winyli, na parapetach piłki z podpisami Lewego, Dudka i Boruca,
z głośników gramofonu leci Krzysztof Krawczyk.

Na stole czekają już bilety na strefę VIP Legia-Widzew, oczywiście obok Kwaśniewskiego, załatwione przez
ładną i wszechwiedzącą sekretarkę Ewelinke.

Przegrywasz? Ktoś przystawia ci broń do skroni? Masz 146 wyjść z tej sytuacji.

Wieczorem kolacja w mariocie gdzie oczarowujesz swoją partnerkę cytatami z filmów Kieślowskiego.

...A potem okazuje się, że konczysz w jakiejs podrzędnej kancelarii udzielając porad Grażynie i jej konkubentowi.

#pasta #polskarzeczywistosc #prawo #studentprawa #mozebyloaledobre
Pasta z filmwebu
  • 57
  • Odpowiedz
@6901f5c3a4d7ef4be7f35d25feddfbca:
Jako, że jestem na pierwszym roku tego kierunku to mogę śmiało potwierdzić, że od razu widać kto naoglądał się suits XD Krążą plotki, że najbardziej odwala na drugim roku, ale już widziałem kilku agentów na wykładach w gajerach ze skórzanymi aktówkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze się dziwiłem skąd taka atmosfera się bierze na prawie, ale niestety sami prowadzący takową zasiewają.
  • Odpowiedz