Wpis z mikrobloga

Z racji wyrzucenia pendleya z treningu zacząłem się podciągać 100 razy dziennie. Liczba dla jednych kosmiczna, dla drugich śmieszna, nieważne. W każdym razie greasing the groove znowu zadziałało. Ból w nadgarstkach i od odcisków zniknął po 3 dniach, siła poszła od razu w górę (jeśli chodzi o drążek), zakwasów już nie czuję, a taka objętość robi plecy lepiej niż sztanga. Polecam gtg każdemu, drążek za niecałe 20 zł (z rury zrobiony) najlepsza inwestycją wakacji.

#silownia
  • 16
  • Odpowiedz
@karb przy przeprowadzce zapomniałem zabrać mój drążek. Rozporowym nie ufam a teraz nie mam dostępu do warsztatu ( ͡° ʖ̯ ͡°) robiłeś też sam, czy może polecasz jakąś firmę?
  • Odpowiedz
@Xarvi: waga: 76-77, wzrost: 181 +/-1
@lubielizacosy: gtg łatwo zwiększysz liczbę powtórzeń
@Geranid: sam, kupiłem na skupie blaszaną rurę, przyspawałem boki, pomalowałem farbą i tyle
@delyew: zdaję sobie z tego sprawę, że 30 podciągnąć na raz to nie siła siła, tylko siła wytrzymałość (wg klasyfikacji Tsatsoulina), ale gtg wcale nie musi oznaczać treningu wytrzymałości. Próbowałeś w ten sposób pompek na 1 ręce?
  • Odpowiedz
wyrzucenia pendleya

zacząłem się podciągać


@karb: why not both? Candito w treningu to podzielił na horizontal pull i vertical pull. Pendlejuję w okolicach 120-140kg (zależnie od ilości powtórzeń), potem się podciągam z obciążeniem i nic nie boli, wszystko bangla. Siła też idzie, bo co miesiąc dokładam. Zresztą, przeważnie się podciągałem 5-10 razy między ćwiczeniami typu push (chyba Wendler tak robi). Czasem na trening 250+ podciągnięć wychodziło. Wtedy wieczorem przedramię miało szał,
  • Odpowiedz
@karb: @pussi_magnet: tu ciekawostka ode mnie

Trener Crossfiterów ze stanów - Julien Pineau analizował największą bolączkę zawodników i wyszło wg. niego właśnie, że zbyt duż ilość podciągań i wspinań na linie a zbyt mało tzw. "muscle building" (co zawodnicy CF mylą z bodybuilding i on tego robil nie będzie, no bo nie) tak zaburza aparat ruchu, że nie jeden zawodnik przegrał przez to Gamesy, włącznie z Froningiem. W jego przypadku
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: greasing the groove, wygugluj, ogólnie dość szybka metoda zbudowania siły, a potem wytrzymałości
@delyew: i tak, i nie, nie wyobrażam sobie lepszego treningu na naukę pistoletów niż z gtg
@pussi_magnet: dlatego wiosłuję też hantlami :D
@berti: no jasne, że trzeba wiosłować, ale z pendleyem mam ten problem, że "nie mam do niego budowy". Muszę się mocniej wygiąć, żeby dobrze ten ruch wykonać. Myślę nad jakimiś wariacjami, ale
  • Odpowiedz