Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z was reklamował coś przez allegro i sprzedawca robił problemy?

Kupiłam filtr do akwarium, dostałam zupełnie inny, cały porysowany - po prostu ewidentnie używany towar ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sprzedawca mi odpisał, że:

otrzymany filtr jest 95% identyczny jak zamawiany, brakujący moduł uv led zostanie dosłany jak tylko ponownie firma produkująca go bedzie miała na stanie. żadnych innych różnic pomiędzy filtrami nie ma i jest to identyczny filtr jak zakupiony na aukcji


Delikatnie mówiąc szlag mnie trafił. Jakby napisał przed wysyłką to bym zrezygnowała a tak to pewnie się nie doproszę swoich pieniędzy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pudełko też jest inne, po prostu totalnie inny model ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #allegro #pytanie #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@nimithril: delikatnie mówiąc to #!$%@? Cię powinno obchodzić kiedy im jakąś firma coś dośle. Ty masz miec to za co zapłaciłaś. Odsyłaj jako niezgodność towaru z umową rzadając zwrotu kosztu przesyłki w obie strony.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: @fuser: @tolstyy00: @9cinek1:
bardzo się poirytowałam, że mnie w jajo zrobili świadomie ( ͡° ʖ̯ ͡°) spróbuję zwrócić, ale się boję, że kasy mi nie oddadzą. niby 110 zł, ale jednak ciężko pracuję na te pieniądze.
czyli w teorii MUSI mi oddać hajs? bo on uważa, że dobry towar mi wysłał...
  • Odpowiedz
@nimithril: Wypełnij formularz zwrotu towaru. Jeżeli rozpakowałaś i używałaś możesz rozpocząć spór ze sprzedawcą na przeznaczonej do tego platformie. U mnie trwało to miesiąc. Gościu w końcu oddał kasę.
  • Odpowiedz
@takJakLubimy: nie miałam co rozpakować bo wszystkie części filtra latały luzem po opakowaniu DPD.

@MariuszMickiewicz: przyznał. a teraz mi napisał:

zakupiony został towar czy opakowanie?

filtr jest nowy i został zapakowany oryginalnie przez producenta, różnica jest jedynie w module uv led który jak napisaliśmy zostanie dosłany
  • Odpowiedz
@nimithril: Porób zdjęcia wyślij do sprzedawcy z pytaniem co masz robić. Oczekujesz zwrotu kasy. Jak nie pomoże spór i udokumentowanie w wątku całej sprawy. Allegro nie miało w mojej sprawie wątpliwości i mnie poparło w 100% mimo że sprzedawca kłamał jak z nut.
  • Odpowiedz
@nimithril on nie musi rozumiec dlaczego chcesz go oddac, sciagnij sobie wzòr formularza odstapienia od umowy na odleglosc, wyslij sprzedawcy, a potem wyslij mu towar, przysluguje Ci prawo zwrotu zakupionego towaru do 14 dni roboczych .
  • Odpowiedz
@9cinek1: jutro odeślę, mam nadzieję, że nie będzie robić problemów.

wszystkim dziękuję za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) rybki nie dostaną prezentu na święta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz